Sklárna AGC slaví 30 let: přijďte na den otevřených dveří

Alla Želinská 2023-08-24 08:00:00

Užijte si také Indiánskou rozhlednu a večerní hudbu. To vše v sobotu 26. srpna.

AGC je největším výrobcem a zpracovatelem skla v České republice. Závod v Kryrech se zaměřuje především na velkosériovou výrobu finálních produktů z plochého skla (z majoritní části se jedná o zrcadla) a dále se specializuje na opracování skla pro interiérové aplikace a nábytkářský průmysl. Historie kryrské sklárny se začala psát už v roce 1908 založením firmy Kupfer und Gläser a již od samého počátku se zde vyráběla zrcadla a ploché sklo pro nábytkářský průmysl. Do roku 1991 byla sklárna v povědomí pod názvem Sklo Union (tedy součást tehdejšího sklářského koncernu). V roce 1991 odkoupila většinový podíl Sklo Unionu belgická společnost Glaverbel, která se zde rozhodla investovat. Původní starý závod byl počátkem 90. let minulého století kompletně zbourán a na vzniklé ploše byl postaven zcela nový moderní závod. Výstavba trvala dva roky, během nichž se sklárna přestěhovala do dočasných prostor zemědělského družstva v Očihově. Výroba v Kryrech byla znovu zahájena v roce 1993 a začala se tak psát novodobá historie sklárny, jejíž 30. výročí si v sobotu 26. srpna připomínáme a zveme vás na prohlídku výrobního i zpracovatelského závodu i na celodenní zábavný program nejen pro děti.

Již několikátým rokem na konci srpna pořádá kryrský spolek Lekaf zábavné odpoledne pro děti i dospělé v okolí Schillerovy rozhledny a v areálu letního kina, jehož je také provozovatelem. A protože oslavy 30tého výročí „nové“ kryrské sklárny byly naplánovány na tentýž den, domluvili se všichni zúčastnění na spojení sil a obou akcí, samozřejmě také za podpory Města Kryry, SDH Kryry a několika desítek dobrovolníků. Místem dění tak v sobotu 26. srpna bude jak areál závodu v Tovární ulici, tak i letní kino ve svahu pod rozhlednou. Vstup na všechny akce bude bezplatný.

V sobotu dopoledne si všichni zájemci budou moci prohlédnout prostory AGC závodu v Kryrech, kde bude od 9.30 do 13 hodin probíhat den otevřených dveří. A protože se ve firmě pracuje se skly, při prohlídce je nutné mít dlouhé kalhoty a uzavřenou obuv.

Po obědě bude následovat zábavné odpoledne a večer v areálu letního kina v Kryrech. Od 14 do 17.30 hodin bude program věnován hlavně dětem, které se mohou těšit na mnoho soutěží, zábavy a odměn. Přímo v letním kině bude probíhat dětský den a v okolí také soutěžní hra s názvem Indiánská rozhledna.

Od 17 hodin se rozjede zábava pro milovníky hudby a odrostlejší účastníky. K dobré náladě a případně i tanci budou postupně hrát tři kapely – Čistírna pokaždé jinak (17 h), Tribubu (18.30) a Full Time, rockeři z nedalekých Podbořan (20.15). „Vstup na všechny události je zdarma, přijďte s námi oslavit výročí, těšíme se na všechny!“ vzkazují pořadatelé a firma AGC.

PR

Komentáře

Nabídky práce

ÚDRŽBÁŘ - GSOŠ Podbořany

Gymnázium a Středí odborná škola, Podbořany, shání ÚDRŽBÁŘE. Na plný úvazek, předpokládaný nástup 1. 9. 2024. Životopisy posílejte na e-mail: skola@gsospodborany.cz
WWW: https://www.gsospodborany.cz/
E-mail: skola@gsospodborany.cz


Učitel odborných předmětů - GSOŠ Podbořany

Gymnázium a Středí odborná škola, Podbořany, shání UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ - elektrotechnických, gastronomických, instalatérských. Na plný úvazek, předpokládaný nástup 1. 9. 2024. Životopisy posílejte na e-mail: skola@gsospodborany.cz
WWW: https://www.gsospodborany.cz/
E-mail: skola@gsospodborany.cz


VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

POŽADUJEME: vzdělánÍ zdravotnického směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou * finanční ohodnocení dle platných platových tarifů (10. platová třída/délka praxe) pro zdravotníky vč. zvláštního příplatku, příplatku za práci o víkendu a svátcích + odměny * 5 týdnů dovolené * příspěvek na dovolenou * příspěvek na penzijní pojištění * příspěvek na stravování * příspěvek na vitamíny a očkování * možnost dalšího vzdělávání. NÁSTUP IHNED
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Kurátor Chmelařského muzea - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: průvodcovské služby s komentovanými prohlídkami * zpracování účetních dokladů (evidence skladu, pokladny apod.) * účast na veletrzích cestovního ruchu a kulturních akcích ve městě * aktualizace webových stránek muzea a fb * obnova a realizace expozic muzea. Požadujeme: SŠ vzdělání zakončené maturitou * dobré komunikační dovednosti * základní znalost AJ * znalost NJ výhodou * praxe v cestovním ruchu výhodou * samostatnost, ochota učit se novým věcem. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Operátor CNC mechatronického soustruhu, obráběč kovů

Náplň práce: obsluha a programování CNC obráběcího centra (soustruhu) * stanovení obráběcích parametrů a sestavení nástrojů a materiálů * kontrola nastavení strojů a kontrola nástrojů, kontrola průběhu práce během výrobního procesu * provádění kontrolního měření vyráběných součástek pomocí různých měřících a zkušebních přístrojů. Požadujeme: SŠ/SOU vzdělání - technické strojní * znalost řídícího systému Fagor * znalost čtení technických výkresů * schopnost samostatně určit technologický postup soustružení a zvolit potřebné nástroje a materiály. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video