Sklárna AGC slaví 30 let: přijďte na den otevřených dveří

Alla Želinská 2023-08-24 08:00:00

Užijte si také Indiánskou rozhlednu a večerní hudbu. To vše v sobotu 26. srpna.

AGC je největším výrobcem a zpracovatelem skla v České republice. Závod v Kryrech se zaměřuje především na velkosériovou výrobu finálních produktů z plochého skla (z majoritní části se jedná o zrcadla) a dále se specializuje na opracování skla pro interiérové aplikace a nábytkářský průmysl. Historie kryrské sklárny se začala psát už v roce 1908 založením firmy Kupfer und Gläser a již od samého počátku se zde vyráběla zrcadla a ploché sklo pro nábytkářský průmysl. Do roku 1991 byla sklárna v povědomí pod názvem Sklo Union (tedy součást tehdejšího sklářského koncernu). V roce 1991 odkoupila většinový podíl Sklo Unionu belgická společnost Glaverbel, která se zde rozhodla investovat. Původní starý závod byl počátkem 90. let minulého století kompletně zbourán a na vzniklé ploše byl postaven zcela nový moderní závod. Výstavba trvala dva roky, během nichž se sklárna přestěhovala do dočasných prostor zemědělského družstva v Očihově. Výroba v Kryrech byla znovu zahájena v roce 1993 a začala se tak psát novodobá historie sklárny, jejíž 30. výročí si v sobotu 26. srpna připomínáme a zveme vás na prohlídku výrobního i zpracovatelského závodu i na celodenní zábavný program nejen pro děti.

Již několikátým rokem na konci srpna pořádá kryrský spolek Lekaf zábavné odpoledne pro děti i dospělé v okolí Schillerovy rozhledny a v areálu letního kina, jehož je také provozovatelem. A protože oslavy 30tého výročí „nové“ kryrské sklárny byly naplánovány na tentýž den, domluvili se všichni zúčastnění na spojení sil a obou akcí, samozřejmě také za podpory Města Kryry, SDH Kryry a několika desítek dobrovolníků. Místem dění tak v sobotu 26. srpna bude jak areál závodu v Tovární ulici, tak i letní kino ve svahu pod rozhlednou. Vstup na všechny akce bude bezplatný.

V sobotu dopoledne si všichni zájemci budou moci prohlédnout prostory AGC závodu v Kryrech, kde bude od 9.30 do 13 hodin probíhat den otevřených dveří. A protože se ve firmě pracuje se skly, při prohlídce je nutné mít dlouhé kalhoty a uzavřenou obuv.

Po obědě bude následovat zábavné odpoledne a večer v areálu letního kina v Kryrech. Od 14 do 17.30 hodin bude program věnován hlavně dětem, které se mohou těšit na mnoho soutěží, zábavy a odměn. Přímo v letním kině bude probíhat dětský den a v okolí také soutěžní hra s názvem Indiánská rozhledna.

Od 17 hodin se rozjede zábava pro milovníky hudby a odrostlejší účastníky. K dobré náladě a případně i tanci budou postupně hrát tři kapely – Čistírna pokaždé jinak (17 h), Tribubu (18.30) a Full Time, rockeři z nedalekých Podbořan (20.15). „Vstup na všechny události je zdarma, přijďte s námi oslavit výročí, těšíme se na všechny!“ vzkazují pořadatelé a firma AGC.

PR

Komentáře

Nabídky práce

Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video