Co nového u mladých fotbalistů SKJ Junior Žatec? Rozhovor s trenéry klubu.

Redakce 2023-08-25 09:40:14

Fotbalové soutěže dospělých jsou sice už v plném proudu, mládežnický fotbal však na zahájení nové sezóny ještě čeká. To ale neznamená, že by mladí fotbalisté o prázdninách lenošili. Právě naopak. Příkladem budiž hráči fotbalového oddílu SKJ Junior Žatec. Oddíl vznikl jako autonomně fungující oddíl v rámci sportovního klubu SK Jazzmani Žatec před již více než deseti lety. Přitáhnout děti k fotbalu a vůbec k pohybu. To je hlavní cíl fotbalového oddílu SKJ Junior Žatec. Podle toho, jak rychle se zvyšuje počet hráčů a hráček klubu, se to daří náramně. Prvních 5 let fungoval fotbalový oddíl v rozsahu 2 trenéři a 10 až 15 dětí. V posledních pěti letech se však základna začala velmi dynamicky rozrůstat. Dnes má fotbalový oddíl více než 120 dětí a 15 trenérů. A počet stále roste. A tak jsme položili třem trenérům klubu po jedné otázce.

Jak byste vyhodnotil minulou sezónu a co plánujete pro tu letošní? Odpovídá trenér Radek Vokráčka.
Minulá sezóna proběhla především v duchu sbližování a navazování spolupráce s fotbalovým klubem Slavoj Žatec. Slavoj Žatec se primárně zaměřuje na kategorii dospělých a dorostenecké kategorie. Před začátkem minulé sezóny se oddíly vzájemně domluvily, že v žákovských kategoriích se společně přihlásí jako sdružený tým do soutěže krajského přeboru. Naši kluci tak měli možnost sehrát domácí soutěžní zápasy na stadionu u řeky, kde je krásný trávník a modernizovaná tribuna a kam je chodili podpořit rodiče a kamarádi. Byl to pro ně určitě pěkný zážitk. Pro nadcházející sezónu jsme se rozhodli působit v soutěžích jako samostatný subjekt SKJ Junior Žatec, abychom nabrali další potřebné zkušenosti v tom, jak vše kolem toho organizovat. Oba kluby se však shodly na tom, že tím spolupráce rozhodně nekončí. Cílem obou klubů je mít v Žatci kvalitní fotbal a společně na tom pracovat. Vždyť již za rok budou nejstarší hráči SKJ Junior Žatec přecházet do dorostenecké kategorie, kde nemá náš oddíl ambice v této kategorii fungovat, ale bude tyto kluky posouvat právě klubům, které se na tyto starší kategorie zaměřují, jako je právě i Slavoj Žatec.
Proběhlo nějaké letní soustředění? Odpovídá trenér Petr Kinšt.
Minulý týden jsme se vrátili ze soustředění v Plasech, téměř devadesát dětí a dvanáct trenérů. Doma zůstali v podstatě jen ti nejmenší, školkou povinní, a několik málo těch, kteří již měli s rodiči naplánovány rodinné dovolené. Program týdenního pobytu byl skutečně nabitý. Od náročných tréninků až po zápasy všech věkových kategorií. Síly jsme změřili s týmy SK Petřín Plzeň, Tatran Třemošná nebo TJ Sokol Plasy. Další zajímavostí byl například posilovací trénink pro nejstarší hráče SKJ, o kterou se postaral osobně kondiční trenér Slavie Praha Lukáš Bodeček (dříve prvoligový hráč Vitkorie Žižkov a Sigmy Olomouc), který klukům připravil i prezentaci o zdravém stravování. Cílem soustředění byla samozřejmě fotbalová příprava, ale i stmelování týmu. To se podle mě povedlo a díky za to patří celému realizačnímu týmu.
Co chystáte ještě do začátku sezóny? Odpovídá trenér Radek Záhrobský.
Příprava na novou sezónu je v plném proudu. Od tohoto pondělí jsme již najeli na plný tréninkový režim na armádním hřišti na Flóře s paralelním využitím travnatého sportoviště ZŠ Jižní. V pátek mají starší žáci společný trénink se stejně starými hráči Dukly Praha, kteří se do Žatce po čase opět vrací. Můžeme se tak těšit na další konfrontaci s pražským celkem. Následný sobotní výkop vzájemného přátelského zápasu je plánován na 9. hodinu. Rovněž mladší ročníky čekají finální přípravné zápasy s celky z našeho regionu, tak budeme rádi, když se k nám připojíte nebo nás budete podporovat a sledovat na Facebooku SKJ Junior Žatec nebo v místním tisku.
Děkuji za rozhovor
(ma)

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video