Starostka Čeradic rezignovala. Ve funkci ji nahradí Klára Štěpánová

Hedvika Mašková 2023-08-28 12:47:00

Na starosty malých, ale i větších obcí, připadá každoročně stovka povinností. Kvůli přebujelé byrokracii ani nestíhají řešit problémy občanů. Práce starosty je časově náročná a ubývá lidí, kteří ji chtějí dělat. V Čeradicích ve funkci starostky končí po třinácti letech i Vladimíra Chybová. Důvodem je dle jejích slov psychická vyčerpanost.

,,Ukončit funkci jsem chtěla už v loňském roce při podzimních komunálních volbách. Dala jsem na vědomí zastupitelům, že mám nástupkyni, která chce do této pozice nastoupit, a tak jsem ji zařadila na druhé místo kandidátní listiny, jenže to nevyšlo. Nedostala se, ačkoli měla podstatně vyšší počet hlasů než opoziční zastupitelé,” vysvětlila Vladimíra Chybová, která byla ve funkci starostky Čeradic od roku 2010, a doplnila: ,,Letos v květnu se však rozhodl jeden ze zastupitelů odstoupit z funkce, a tak se uvolnil mandát. Paní Klára Štěpánová se tímto dostala do zastupitelstva a já ji znovu oslovila, jestli má zájem být starostkou. Na červnovém zastupitelstvu byla navržena a schválena všemi hlasy. Já podala k 31. srpnu rezignaci a ona bude od 1. září starostkou naší obce.”

Za dobu působení V. Chybové ve funkci starostky se v Čeradicích a spádových obcích udělalo spoustu práce a započalo několik zajímavých projektů, od opravy památek, komunikací, vybudování sběrného místa, zázemí pro občany na fotbalovém hřišti a tak dále. Starostka by ráda, aby se rovněž pokračovalo v již rozjednaných projektech, jako jsou cyklotrasy, rekonstrukce bývalé školy, kabelizace, nové multifunkční hřiště a restaurování vnitřních prostor kaple v Kličíně.

,,Chtěla bych poděkovat všem občanům-voličům a zastupitelům, se kterými byla spolupráce po celé období výborná, a to říkám zcela upřímně, i když došlo občas k výměně názorů. Poděkování patří také zaměstnancům úřadu a technického vybavení,” nešetří děkovnými slovy Vladimíra Chybová a závěrem dodává: ,,Já osobně jsem se spoustu věcí touto funkcí naučila. Byla to velká zkušenost, kterou mohu, když o to bude zájem, předat nástupkyni ve funkci. Nově zvolené starostce chci především popřát pevné nervy, chuť do práce a chladnou hlavu. Chce to hlavně komunikovat s občany, protože v dnešní době si většina lidí umí jen stěžovat a kritizovat, ale přijít a říci: ,,hele, starostko, takhle ne, já mám jiný nápad a pomůžu ti”, to umí opravdu jen málokdo.” 

Foto: ceradice.cz

Komentáře

Nabídky práce

Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video