V Kryrech se dočkali bankomatu

Alla Želinská 2023-08-28 07:20:00

Ve středu 16. srpna byl v Kryrech zprovozněn nový bankomat. Nechybělo přestřihnutí pásky s mašlí v červeno-černých barvách Komerční banky i společný přípitek.

Bankomat KB byl zprovozněn ve středu po 14. hodině. Následně byla za přítomnosti zástupců města přestřižena slavnostní páska a proveden první výběr.

Osazení bankomatu v budově Městského úřadu v Kryrech předcházela četná jednání s Komerční bankou, stavební povolení, příprava prostor pro bankomat a finální zprovoznění bylo již jen třešničkou na dortu. „Jsem velmi rád, že město Kryry má svůj bankomat pro naše občany, ale také pro návštěvníky Kryr z řad turistů či obyvatel okolních obcí. I když už většina obchodníků ve městě přijímá platební karty, jsou situace, kdy se bez hotovosti člověk neobejde a v tu chvíli je bankomat místem, kde si můžeme potřebnou hotovost vyzvednout,” říká starosta Kryr Václav Kadleček. Výhodou kryrského bankomatu, podle jeho slov je, že se jedná o tzv. sdílený bankomat Komerční banky společně s Unicredit Bank, Moneta a Air Bank: „Samozřejmě výběr hotovosti je umožněn i klientům všech ostatních bank, jen je potřeba zjistit podmínky, resp. cenu výběrů hotovosti. Věřím, že občané bankomat ocení a že nám všem bude sloužit co nejdéle, minimálně po dobu platnosti smlouvy do 31. 12. 2026.”

Bankomat není vkladový, je možný i bezkontaktní výběr hotovosti.

Lidé se bankomatu dočkali po patnácti letech, kdy byl v červenci roku 2008 banko-mat z města ukraden. Přístroj, který nepatřil žádné bance, ale soukromé společnosti, stával v budově městského úřadu. Neznámí lupiči ho tehdy i s penězi vytrhli ze země a odvezli. O znovuosazení podobného bankomatu - nikoliv bankovního, ale soukromé společnosti - lidé v Kryrech vesměs nestáli. Právě protože „nebyl žádné banky a byly tam hodně vysoké poplatky”.

Nový bankomat je o něčem jiném. Banka konečně vyhodnotila potenciální dostačující vytíženost a bankomat ve dvoutisícovém městě ve spolupráci s radnicí umístila. 

Na snímku starosta Kryr Václav Kadleček, místostarosta Petr Ulke a pracovnice MÚ Jarka Bělíčková a Jiřina Šolcová při slavnostním uvedení do provozu bankomatu.

Fotogalerie ZDE od L. Heláskové


Komentáře

Nabídky práce

Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video