Senioři v Kadani mají zahradní kavárnu

Redakce 2023-09-09 07:00:00

Kadaň - „Je sladká, je voňavá, je naše.“ Venkovní kavárna v zahradě zařízení je aktuálním hitem každodenního života obyvatel kadaňského Domova pro seniory.

Kávička v několika chutných variacích, bohatý dezertní výběr od mistrů cechu cukrářského, ceny mírné až lidové…, kdo by odolal. Poděkování za možnost realizace nové zahradní akvizice patří společnosti ČSOB a stejnou měrou také veřejnosti a přátelům kadaňského zařízení.

Možná si pamatujete… Před zhruba rokem se kadaňský Domov přihlásil do velkého projektu Československé obchodní banky „ČSOB pomáhá regionům“. Vize Venkovní kavárničky byla vybrána do dalšího kola, odkud ji veřejnost svými hlasy poslala do finálové části. V té pak finanční příspěvky vynesly kávovo odpočinkové zákoutí na krásné druhé místo v regionu.

Tolik příběh z minulosti, nyní se přesuneme do času přítomného. Dlouhodobý projekt došel ke svému cíli, zahradní altánek stojí, zkušební provoz proběhl úspěšně, zátěžový test také, a Kavárna tak může vítat své hosty. A v Kadani, jak vidno, trefili do černého. „Klienti si velmi rychle přivykli na své odpolední sladké posezení, schází se zde u kávy s přáteli, popovídají si, je to velmi milé,“ hodnotí výsledek ředitelka Domova Lenka Raadová. Ve stejném duchu se nesou slova také od samotných hostů. „Moc krásné to je, opravdu moc. A dobré. Líbí se mi to,“ pochvaluje si novinku paní Maruška a její vedle sedící kamarádka přikyvuje, „je to tak. Opravdu se to celé moc povedlo. Klidně bychom chodily každý den, ale to bychom za chvíli vypadaly jako kuličky, a to nejde. Člověk o sebe musí dbát v každém věku,“ usmívá se závěrem.


Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

ÚDRŽBÁŘ - GSOŠ Podbořany

Gymnázium a Středí odborná škola, Podbořany, shání ÚDRŽBÁŘE. Na plný úvazek, předpokládaný nástup 1. 9. 2024. Životopisy posílejte na e-mail: skola@gsospodborany.cz
WWW: https://www.gsospodborany.cz/
E-mail: skola@gsospodborany.cz


Učitel odborných předmětů - GSOŠ Podbořany

Gymnázium a Středí odborná škola, Podbořany, shání UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ - elektrotechnických, gastronomických, instalatérských. Na plný úvazek, předpokládaný nástup 1. 9. 2024. Životopisy posílejte na e-mail: skola@gsospodborany.cz
WWW: https://www.gsospodborany.cz/
E-mail: skola@gsospodborany.cz


Kurátor Chmelařského muzea - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: průvodcovské služby s komentovanými prohlídkami * zpracování účetních dokladů (evidence skladu, pokladny apod.) * účast na veletrzích cestovního ruchu a kulturních akcích ve městě * aktualizace webových stránek muzea a fb * obnova a realizace expozic muzea. Požadujeme: SŠ vzdělání zakončené maturitou * dobré komunikační dovednosti * základní znalost AJ * znalost NJ výhodou * praxe v cestovním ruchu výhodou * samostatnost, ochota učit se novým věcem. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Operátor CNC mechatronického soustruhu, obráběč kovů

Náplň práce: obsluha a programování CNC obráběcího centra (soustruhu) * stanovení obráběcích parametrů a sestavení nástrojů a materiálů * kontrola nastavení strojů a kontrola nástrojů, kontrola průběhu práce během výrobního procesu * provádění kontrolního měření vyráběných součástek pomocí různých měřících a zkušebních přístrojů. Požadujeme: SŠ/SOU vzdělání - technické strojní * znalost řídícího systému Fagor * znalost čtení technických výkresů * schopnost samostatně určit technologický postup soustružení a zvolit potřebné nástroje a materiály. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Strojní zámečník - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: výroba a montáž česacích linek * zámečnické a svářečské práce. Požadavky: SOU/SŠ vzdělání technické * svářečský kurz na kyslíko-acetylenové svářování plamenem * svářečský průkaz na svařování elektrickým obloukem v ochranné atmosféře. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video