Úvod   /   Zprávy   /   Jak dál s dětmi ulice?

Jak dál s dětmi ulice?

PaedDr. Jiří Kulhánek, 1. náměstek hejtmana Ústeckého kraje 2023-09-06 15:35:19

Ústecký kraj - V posledních letech se v našem kraji stále zhoršuje pocit bezpečí na sídlištích. Skupinky dětí a dospívajících z nudy obtěžují místní starousedlíky a navzájem se předhánějí, kdo předvede větší hovadinu, aby byl obdivován zbytkem tlupy.

Je více než jasné, že ve výchově selhali především rodiče, kteří často bývají i špatným vzorem pro své „milé ratolesti“. Morálka a pozitivní vzory mají naprosto podružnou roli. Za mých časů vzal táta pásek a zmydlil mi zadnici, abych se srovnal. Dnes, ve spleti paragrafů na ochranu dítěte, musíte spoléhat na méně agresivní metody výchovy. Vyzkoušenou, efektivní a nejlevnější metodou je prevence. Předcházet konfliktním situacím a zaujmout mládež zábavnou formou smysluplnou činností ve veřejném prostoru.

V našem kraji připravujeme pro rok 2024 nový program prevence kriminality, kde města a obce mohou obdržet dotace na zaměstnance preventisty, kteří budou pracovat v odpoledních a večerních hodinách na sídlištích, na veřejných hřištích s podporou města, domů dětí a mládeže, sportovních organizací a neziskovek, aby do znuděné party výrostků vložili jiný pohled na svět a připomněli, že život není jen poflakování kolem paneláků a dá se využít smysluplně. Navázali jsme spolupráci s Českou unii sportu, která poskytne zkušené pracovníky s mládeží, a pomohou zapojit děti do pravidelné činnosti nenásilnou formou, aby „děti ulice“ vstřebaly fakt, že kopat do mičudy je zábavnější než obtěžovat seniory na autobusové zastávce. Prioritní snahou bude zapojit i rodiče do společné komunitní činnosti, pak bude velká naděje na úspěch.

Cílem je zlepšit pocit bezpečí na našich sídlištích a toto je jedna z cest. Je rozhodně efektivnější plnit školy žáky než výchovné ústavy delikventy.

PaedDr. Jiří Kulhánek, 1. náměstek hejtmana Ústeckého kraje


Napsal(a): PaedDr. Jiří Kulhánek, 1. náměstek hejtmana Ústeckého kraje

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video