Úvod   /   Zprávy   /   Jak dál s dětmi ulice?

Jak dál s dětmi ulice?

PaedDr. Jiří Kulhánek, 1. náměstek hejtmana Ústeckého kraje 2023-09-06 15:35:19

Ústecký kraj - V posledních letech se v našem kraji stále zhoršuje pocit bezpečí na sídlištích. Skupinky dětí a dospívajících z nudy obtěžují místní starousedlíky a navzájem se předhánějí, kdo předvede větší hovadinu, aby byl obdivován zbytkem tlupy.

Je více než jasné, že ve výchově selhali především rodiče, kteří často bývají i špatným vzorem pro své „milé ratolesti“. Morálka a pozitivní vzory mají naprosto podružnou roli. Za mých časů vzal táta pásek a zmydlil mi zadnici, abych se srovnal. Dnes, ve spleti paragrafů na ochranu dítěte, musíte spoléhat na méně agresivní metody výchovy. Vyzkoušenou, efektivní a nejlevnější metodou je prevence. Předcházet konfliktním situacím a zaujmout mládež zábavnou formou smysluplnou činností ve veřejném prostoru.

V našem kraji připravujeme pro rok 2024 nový program prevence kriminality, kde města a obce mohou obdržet dotace na zaměstnance preventisty, kteří budou pracovat v odpoledních a večerních hodinách na sídlištích, na veřejných hřištích s podporou města, domů dětí a mládeže, sportovních organizací a neziskovek, aby do znuděné party výrostků vložili jiný pohled na svět a připomněli, že život není jen poflakování kolem paneláků a dá se využít smysluplně. Navázali jsme spolupráci s Českou unii sportu, která poskytne zkušené pracovníky s mládeží, a pomohou zapojit děti do pravidelné činnosti nenásilnou formou, aby „děti ulice“ vstřebaly fakt, že kopat do mičudy je zábavnější než obtěžovat seniory na autobusové zastávce. Prioritní snahou bude zapojit i rodiče do společné komunitní činnosti, pak bude velká naděje na úspěch.

Cílem je zlepšit pocit bezpečí na našich sídlištích a toto je jedna z cest. Je rozhodně efektivnější plnit školy žáky než výchovné ústavy delikventy.

PaedDr. Jiří Kulhánek, 1. náměstek hejtmana Ústeckého kraje


Napsal(a): PaedDr. Jiří Kulhánek, 1. náměstek hejtmana Ústeckého kraje

Komentáře

Nabídky práce

Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video