Přibyde Žatecko na seznamu UNESCO? Rozhodne se ZÍTRA!

Hedvika Mašková 2023-09-17 10:49:00

Žatec se letos podruhé pokouší o UNESCO. Nominace Žatce a krajiny žateckého chmele je od roku 2021 v procesu hodnocení ze strany mezinárodního ICOMOS. V těchto dnech projednává nominaci příslušný výbor organizace v Rijádu v Saudské Arábii. Je již potvrzené, že žatecká nominace se bude projednávat v pondělí 18. září, tedy zítra. Mělo by se tak stát v dopoledním bloku. Zasedání je možné sledovat online.

 Živý přenos ZDE - https://whc.unesco.org/en/sessions/45COM/

Původně mělo zasedání proběhnout loni v ruské Kazani, kvůli vojenské agresi země na Ukrajině bylo však zasedání výboru zrušeno. Od podání nominace se město zaměřilo na požadavky, které jsou podmínkou ke schválení jeho zápisu na prestižní seznam. Jako například zpracování strategie rozvoje cestovního ruchu. Pro školy má vypracovaný i výukový program zaměřený na chmelařské dědictví. Žatec usiluje o zápis do UNESCO od roku 2014. Napoprvé se svou žádostí neuspěl a dostal doporučení přepracovat nominační dokumentaci s tím, aby ji rozšířil o chmelnice.      

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video