Jeden opilý, druhý bez papírů. Chtěli uplatit policisty

2023-09-19 06:49:00

Chomutov - Se dvěma případy, kdy se řidič při silniční kontrole snažil uplatit členy hlídky, se v posledních dnech setkali chomutovští policisté.

Minulou neděli kolem poledne si policisté na sídlišti Kamenná všimli vozidla ve špatném technickém stavu. Po zastavení jim řidič sdělil, že nevlastní řidičský průkaz a vozidlo řídil jen proto, že ho právě odvážel k zamýšlenému prodeji. Na tom prý byl již domluven s kupcem. Že má dotyčný zákaz řízení z důvodu dosažení 12ti bodů policisté ověřili následnou lustrací. Muž zřejmě nechtěl mít kvůli řízení bez oprávnění problém, tak si hned „zadělal“ na ještě větší. Nabídl totiž policistům úplatek, když to nebudou řešit a nechají to být. Poté policisté muže zadrželi a nyní kvůli svému jednání čelí obvinění ze spáchání trestných činů podplacení a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Den poté, v noci z pondělí na úterý se s podobným jednáním, tentokrát opilého řidiče, setkali další policisté ze stejného oddělení. Ti vyrazili krátce po druhé hodině hledat vozidlo, které mělo podle telefonického oznámení v jedné z chomutovských ulic jezdit sem a tam. Hlídka auto nalezla stát u krajnice s nastartovaným motorem. Jakmile si řidič policistů všiml, motor vypnul. Když pak členové hlídky s mužem komunikovali, cítili z něho alkohol, v autě si navíc všimli otevřené plechovky s pivem. Dechové zkoušky ukázaly rozpětí od 3,3 do 4,19 promile. Po zadržení si řidič nastoupil do služebního vozidla. Tam pak policistům nabízel úplatek, pokud by jeho jednání řešili jiným způsobem než oficiální cestou. Také tohoto řidiče vyšetřovatel již obvinil, a to ze spáchání trestných činů podplacení a ohrožení pod vlivem návykové látky. 

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video