Podvodník na telefonu znovu kradl

Redakce 2023-09-27 06:44:00

Chomutov - Další dva podvody s využitím legendy „falešného bankéře“ byly v posledních dnech oznámeny chomutovským policistům. Poškození, kteří podvodníkům naletěli, tak přišli v součtu o více než 200 tisíc korun.

Jako první se na chomutovské obvodní oddělení obrátila 37letá žena. Na její telefon volal muž, který se představil jako pracovník České národní banky a sdělil jí, že došlo k napadení jejího bankovního účtu. Pokud prý chce své peníze zachránit, musí je přeposlat na jiný účet, jehož číslo jí nadiktoval. Žena dotyčnému uvěřila a ve třech platbách mu odeslala celkem téměř 150 tisíc korun.

Případ téměř jako „přes kopírák“ si policisté na stejném oddělení vyslechli jen o tři dny později. Pětaosmdesátiletému seniorovi zavolal údajný zaměstnanec České národní banky s tím, že došlo k napadení jeho účtu. Aby ochránil své finanční prostředky, musí je zaslat na stanovený bankovní účet. Na pokyn falešného bankéře si pak stáhnul aplikaci sloužící pro vzdálený přístup. Z té potom volajícímu nadiktoval kód, kterým se následně podvodník spároval s jeho mobilem. V mobilním bankovnictví pak zadal tři odchozí platby, které mu navíc senior potvrdil zaslaným PIN kódem. Přišel tak o částku přesahující 55 tisíc korun. (r)

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video