Lesní školka Kořínek Peruc - pohyb, poznávání i výlety

Redakce 2023-10-02 08:26:00

Po létě plném příměstských táborů se v Kořínku – lesní školce na Peruci – otevřela jíž pátým rokem vrátka pro děti školkového věku.

Děti v Kořínku vyrážejí každodenně na výpravy za poznáním a dobrodružstvím do přírody. Kromě spousty pohybu a hraní se také učí poznávat své okolí a chránit je. I ten nejmenší Kořínek ví, že ničemu a nikomu živému se neubližuje, že strom potřebuje listy na dýchání a mech potřebuje les pro udržování vláhy. ,,Každodenním pozorováním a zažíváním na vlastní kůži se dětí přirozeně učí o cyklech přírody, ročních dobách a lidových tradicích. S radostí pozorují zamrzlé louže, ale i pupeny a první listy na stromech, sklízejí jablka na školkovém pozemku, pěstují hrášek, jahody a rajčátka. V zimě bobují na naší zahradě, a pak se mohou ohřát u kamen v jurtě. Po obědě čeká děti odpočinek při vyprávěné nebo předčítané pohádce. Vědí, kde každý rok kvetou první sněženky a kde najdou kvést první podléšky. A co teprve když vykvetou všude pampelišky! To je pak víl s věnečky,“ popisují běžný den ve školce Iva Hluštíková a Jitka Kržová. Společnost dětem dělá terapeutický pes, od tohoto školního roku se děti začínají starat i o vlastní slepičky a součástí pravidelných odpoledních aktivit je ježdění na poníkovi.

Někdy mění Kořínci cíl svých výprav a vydávají se na výlety. Pravidelně jezdí do Loun do Vrchlického divadla na pohádky, do Oblastního muzea, do knihovny a plavat do plavecké haly. Dokážou také vyšplhat na Ranou nebo jezdí do Zoo v Chomutově a na farmu do Slavětína. Na Peruci samozřejmě často zavítají k Oldřichovu dubu, na Krásnou vyhlídku, do místní knihovny nebo do Galerie u Plazíka. Do školky se mohou přijít podívat a užít si dopoledne v přírodě i mladší děti s doprovodem rodičů, když se pravidelně ve čtvrtek pořádá Minikořínek. Naopak ti, co už odrostli školkovým střevíčkům, si mohou na školku zavzpomínat a přijít si s kamarády užít lesní dobrodružství ve ,,školáckých sobotách“. Zápis do školky je v průběhu celého roku. (iva,jit)

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video