Napsali jste nám: Mimořádný koncert v Lounech

Redakce 2023-10-14 08:08:00

Během slavnostního koncertu v neděli 17. září zažily Louny jedinečnou a velkolepou hudební událost věnovanou výročí posvěcení Chrámu Sv. Mikuláše.

 Během koncertu zazněla díla českých hudebních velikánů z období romantismu v podání dvou sborů (Pěveckého sboru HARMONIE a Hornického pěveckého sboru Kladno) doprovázených symfonickým orchestrem. Sólové části skvěle zazpívali sólisté Národního divadla Petra Nôtová a Jiří Sulženko. Více než stovka hudebníků rozezněla nádherný prostor chrámu a ohromila posluchače, jimiž byl kostel zcela zaplněn. Tento úžasný projekt vymyslela, ale také celou akci dokonale zorganizovala Kateřina Štolová, členka obou pěveckých sborů, které se na koncertu spojily v jeden. Velké poděkování patří všem hudebníkům, zpěvákům, sólistům a sbormistrům, ale i Městu Louny a sponzorům, bez jejichž finančního přispění by se koncert nemohl konat. Tohle zkrátka stálo za to a Louny mají opět na co vzpomínat!

       text: Kateřina Kotková, foto: archiv sboru

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Johannes Brahms - Uherský tanec č. 5 na Vánočním koncertě

Symfonický orchestr Konzervatoře Teplice pod taktovkou dirigenta Jiřího Knotte bravurně zahrál v pátek 12. 12. večer mj. Uherský tanec č. 5 a sklidil velký aplaus

Přehrát video
Historická opona akad. malíře Oskara Brázdy spuštěná před začátkem koncertu

Městské divadlo v Žatci se v pátek 12. prosince 2025 zaplnilo do posledního místa – tradiční vánoční koncert byl zcela vyprodán.

Přehrát video