Strojetické oslavy si získávají jméno

Jan Vnouček 2012-08-08 00:45:00

Strojetice – Jedním z cílů letošních Strojetických slavností bylo připomenout 660. výročí první písemné zmínky o této kdysi slavné obci. A povedlo se to měrou vrchovatou, protože návštěvníci budou na sobotní oslavy určitě vzpomínat dlouho. Celá akce na fotbalovém hřišti se totiž odehrávala v usměvavé, takřka rodinné atmosféře, k čemuž přispělo i krásné letní počasí.

Pořadatelé z místního osadního výboru svěřili zábavu především umělcům z nejbližšího okolí a měli šťastnou ruku.  Kryrské mažoretky Perličky jsou zárukou kvality vždy. Smysl pro humor tanečního souboru Recesse ze stejného města je také již pověstný. S úsměvem na tváři zkřížili své zbraně i rytíři z Jesenice. A svou troškou do veselého mlýna přispěl   nadějný kouzelník František Lorenc z Kryr. Dále bylo na programu vystoupení podbořanské kapely Kadence, tanečních mistrů ze Strojetic bratrů Burešových a metalové představení kapely Modesty Pride doprovázené ohnivými a světelnými efekty. Ještě bohatší byl doprovodný program. Turnaj v nohejbale, klání v malé kopané, soutěž Vtip za pivo, ukázka bojového umění příslušníků Armády ČR z Rakovníka, projížďky na koních a  čtyřkolkách, malování na obličej, dětské tetování, bahenní radovánky, hledání pokladů detektorem na pokladů, ohňostroj a mnoho dalšího. Celým dnem provázela vtipná dvojice Markéta Kolářová a Mirek Chejlava.
„Obnovenou pouť pořádáme 4. rokem a návštěvnost stále stoupá. Letos dorazilo odhadem dvakrát více lidí, než jich žije ve Strojeticích. Mladí i staří. A někteří přijeli i z daleka, z Chomutova, Mostu, Postoloprt,“ dokazuje hlavní organizátor Josef Kolář, že si strojetická akce získává jméno. Jako návštěvník byl spokojen i kryrský místostarosta Vojtěch Michálek, který vyzdvihl právě roli předsedy osadního výboru. „Bez něj by to tady nebylo. Měl s tím spoustu starostí a práce. Ale když se to dělá poctivě, tak je to poznat,“ chválil.
Strojetické oslavy odstartovaly kryrské mažoretky Perličky pod vedením Ireny Uldrichové (na snímku). Fotogalerie z oslav na tomto webu.

 

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

DPS Žatec - vyučený KUCHAŘ/KUCHAŘKA

Směnný provoz, dlouhý krátký týden
Kontakt: Marcela Patykyová
Tel.: 725895664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


Pragolaktos - řidič cisterny

Parkování v Blšanech u Podbořan. Nástup ihned, smlouva na dobu neurčitou, 13. plat, 5 týdnů dovolené a mnoho dalších benefitů. Požadujeme ŘP sk. C,E; střední odborné vzdělání s výučním listem, trestní bezúhonost.
Kontakt: Josef Machač
WWW: https://www.pragolaktos.cz/
E-mail: josef.machac@pragolaktos.cz


Gymnázium a Střední odborná škola, Podbořany - UČITEL/KA + ÚDRŽBÁŘ

Přijmeme do pracovního poměru UČITELE EKONOMICKÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ, UČITELE ODBORNÉHO VÝCVIKU, ÚDRŽBÁŘE - ELEKTRIKÁŘE. Nabízíme stabilní zaměstnání + mnoho benefitů.
Kontakt: Ing. Šárka Fenclová
Tel.: 4150237710
WWW: https://www.gsospodborany.cz/volna-mista/
E-mail: ekonom@gsospodborany.cz


ÚČETNÍ - paveldvorsky.cz s.r.o. Žatec

Přijmeme účetní, praxe 5 a více let, nástupní plat 30.000 - 38.000 Kč. Benefity: penzijní připojištění, služební telefonní číslo, stravenkový paušál, možnost práce na home-office.
Kontakt: Ing. Pavel Dvorský Ph.D.
Tel.: 415210415
WWW: https://paveldvorsky.cz/
E-mail: info@paveldvorsky.cz


ZÁSTUP DO RECEPCE, PRÁDELNY - Domov pro seniory v Žatci

Práce na DOHODU O PROVEDENÍ PRÁCE, vhodné i pro příjemce důchodu.
Kontakt: Ing. Eva Hajná
Tel.: 739 429 601
E-mail: hajna@dpszatec.cz

Poslední videa

Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video
Trénink malých tenistů na kurtech v Podbořanech

Takto se rozcvičují na tréninku tenisové naděje v Podbořanech. Každý čtvrtek od 16 hodin ;-)

Přehrát video