Šest století připomněl Merkur

Jan Vnouček 2012-08-11 00:34:00

Dvérce – I my jsme starobylé sídlo a chceme to řádně oslavit! Řekli si občané Dvérců, oslovili svou radnici v Nepomyšli a za její spolupráce si uspořádali Oslavy 600. výročí od první písemné zmínky o své obci. Dvérecké rodáky, přátelé a starousedlíky z České republiky i Německa bavil po celý den desetičlenný orchestr Merkur z Rakovníka, v několika tanečních výstupech Šoubaby z Nepomyšle a pohotový moderátor Kamil Kraus. Pro dobrou náladu byli pozváni také heligonkáři z Plzně a skupina Triget, která měla na starosti pohodovou taneční zábavu.

„Loni slavila Nepomyšl 650 let. Tak nás napadlo, že bychom naše výročí mohli oslavit taky a při té příležitost sezvat dvérecké rodáky. Obec souhlasila, tak jsme rozeslali pozvánky a jak vidíte, tak přijeli,“ usmívala se Hana Lindáková ze Dvérců, iniciátorka celé akce. Její snaha padla na úrodnou půdu, protože například dorazila i 76letá Margarita Lüftnerová z Německa, nejstarší žijící rodačka. Na snímku to dvérecké slečny pořádně rozjely. Takhle je roztancovala produkce skupiny Merkur. Další snímky z akce ve fotogalerii.

 

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Peruc

Bližší info na webu obce Peruc. Nástup 1. srpna 2024, přihlášky zasílejte do 17. května 2024.
WWW: https://peruc.cz/
E-mail: podatelna@peruc.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA ZŠ A MŠ Vilémov

Bližší informace na webu Obce Vilémov u Kadaně.
Tel.: 474398146
WWW: https://www.obec-vilemov.cz/
E-mail: vilemov@obce-cv.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video