Nahlas vandala, dostaneš odměnu

Redakce 2023-10-14 07:50:00

Kadaň - Kadaňská radnice chce zavést systém odměňování lidí ochotných spolupracovat na dopadení vandalů, kteří ničí městský majetek. Vandalové totiž za posledního půl roku stihli poškodit věci za 200 tisíc korun.

Poslední kapkou bylo zničení nafukovacích míčů či skákadel na hřišti se škodou pře 100 tisíc korun. „Rozmohl se nám tu vandalismus,“ potvrdil starosta Kadaně Jan Losenický. „Bohužel nemáme všude kamery, proto bychom rádi, aby nám pomohli lidé a vandalům to neprocházelo,“ doplnil.

K úhoně přišly také vodní atrakce u Splitu nebo dvouhoupačka na hřišti na sídlišti. Že lidé mnohdy bývají důležitými svědky nekalých jevů, si radnice ověřila na případu paní, která dodatečně poslala policii snímky. Byly na nich děti s nožem. Možná viníci, kteří zničili balóny. „Proto si myslíme, že lidé dokážou pomoct, protože vidí, co se v ulicích děje,“ zmínil starosta.

Není to poprvé, kdy se Kadaň do odhalování vandalů snaží zapojit veřejnost. V předešlých letech vypsala odměnu za dopadení sprejerů, která dosahuje 30 tisíc korun "za hlavu". Podmínkou však je, že to svědek dosvědčí u soudu a viník bude potrestaný. Tuto odměnu se dosud podařilo získat dvěma oznamovatelům.

Jak vysoká bude odměna za nahlášení vandalů, se teprve bude rozhodovat na prosincovém zastupitelstvu. (r)

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Peruc

Bližší info na webu obce Peruc. Nástup 1. srpna 2024, přihlášky zasílejte do 17. května 2024.
WWW: https://peruc.cz/
E-mail: podatelna@peruc.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA ZŠ A MŠ Vilémov

Bližší informace na webu Obce Vilémov u Kadaně.
Tel.: 474398146
WWW: https://www.obec-vilemov.cz/
E-mail: vilemov@obce-cv.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video