Lounské ulice osvítí úsporné LED svítidla

Lucie Steklá 2023-10-16 08:39:00

Louny – Město Louny se v příštím roce pustí do rozsáhlé obměny veřejného osvětlení. V první etapě se vymění více než pět set svítidel ve více než dvaceti ulicích. Městu se podařilo na úspornější LED světla získat dotaci.


,,Výše přiznané dotace je stanovena na třicet korun za jednu ušetřenou kWh elektrické energie ročně, na základě výpočtu odborné firmy je pro město Louny výše dotace maximálně 6,28 milionu korun,“ informovala radnice.

V současné době se připravuje výběrové řízení na zhotovitele akce, výměna by měla proběhnout v příštím roce. Během roku 2024 se úsporných LEDek dočkají ulice Jungmannova, Mánesova, Lidická, Na Foukalce, U Matky Boží, Chelčického, Fügnerova, Tyršovo náměstí, V Oblouku, Štefánikova, Komenského náměstí, Hrnčířská, Osvoboditelů, 28. října, Josefa Fouska, Jiráskova, Českých Bratří, 5. května, Štědrého, Wolkerova, Dukelská, Tylova, Václava Majera, Tomanova, Purkyňova, Maroldova, Poděbradova, Rakovnická, Lipová, Cítolibská, Vodárenská, Zahradní, Příčná, Jižní, Hlaváčkova, U Pramenu, Pionýrů, V Domcích, Školní, Vladimirská, U Zastávky, Spojovací, Palackého, U Spravedlnosti.

V příštím roce chce město navázat druhou etapou výměny, která bude rozsáhlejší. Odhad nákladů je zhruba čtrnáct milionů korun. Zahájení realizace druhé etapy se podle informací radnice předpokládá rovněž v roce 2024, realizace ale se pravděpodobně protáhne až do roku 2025. Na druhou etapu bude město rovněž žádat o dotaci v rámci programu Národního plánu obnovy. (lus)

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

ÚDRŽBÁŘ - GSOŠ Podbořany

Gymnázium a Středí odborná škola, Podbořany, shání ÚDRŽBÁŘE. Na plný úvazek, předpokládaný nástup 1. 9. 2024. Životopisy posílejte na e-mail: skola@gsospodborany.cz
WWW: https://www.gsospodborany.cz/
E-mail: skola@gsospodborany.cz


Učitel odborných předmětů - GSOŠ Podbořany

Gymnázium a Středí odborná škola, Podbořany, shání UČITELE ODBORNÝCH PŘEDMĚTŮ - elektrotechnických, gastronomických, instalatérských. Na plný úvazek, předpokládaný nástup 1. 9. 2024. Životopisy posílejte na e-mail: skola@gsospodborany.cz
WWW: https://www.gsospodborany.cz/
E-mail: skola@gsospodborany.cz


VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

POŽADUJEME: vzdělánÍ zdravotnického směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou * finanční ohodnocení dle platných platových tarifů (10. platová třída/délka praxe) pro zdravotníky vč. zvláštního příplatku, příplatku za práci o víkendu a svátcích + odměny * 5 týdnů dovolené * příspěvek na dovolenou * příspěvek na penzijní pojištění * příspěvek na stravování * příspěvek na vitamíny a očkování * možnost dalšího vzdělávání. NÁSTUP IHNED
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Kurátor Chmelařského muzea - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: průvodcovské služby s komentovanými prohlídkami * zpracování účetních dokladů (evidence skladu, pokladny apod.) * účast na veletrzích cestovního ruchu a kulturních akcích ve městě * aktualizace webových stránek muzea a fb * obnova a realizace expozic muzea. Požadujeme: SŠ vzdělání zakončené maturitou * dobré komunikační dovednosti * základní znalost AJ * znalost NJ výhodou * praxe v cestovním ruchu výhodou * samostatnost, ochota učit se novým věcem. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Operátor CNC mechatronického soustruhu, obráběč kovů

Náplň práce: obsluha a programování CNC obráběcího centra (soustruhu) * stanovení obráběcích parametrů a sestavení nástrojů a materiálů * kontrola nastavení strojů a kontrola nástrojů, kontrola průběhu práce během výrobního procesu * provádění kontrolního měření vyráběných součástek pomocí různých měřících a zkušebních přístrojů. Požadujeme: SŠ/SOU vzdělání - technické strojní * znalost řídícího systému Fagor * znalost čtení technických výkresů * schopnost samostatně určit technologický postup soustružení a zvolit potřebné nástroje a materiály. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video