Taháky letošní Dočesné: Japonské pivo a Lucie Bílá

Veronika Salášková 2012-08-09 00:37:00

Žatec – Poprvé na letošní Dočesné budou moci její návštěvníci ochutnat pivo ze Země vycházejícího slunce – Japonska. Poprvé také na jejím pódiu zazpívá Lucie Bílá. Již 55. ročník pivních slavností Dočesná se uskuteční v pátek 31. srpna a sobotu 1. září se v Žatci na náměstí Svobody. Jak už z názvu akce vyplývá, jedná se o oslavu dočesání chmele. K ochutnání zde bude celá řada piv od více jak 33 pivovarů z celé republiky. 

Dva z nich budou také z Německa, nově přibyl pivovar Suntory z již zmíněného Japonska. Kromě tradičních soutěží, jako jsou například tanec s korbelem na hlavě nebo ruční česání chmele, se návštěvníci mohou těšit na bohatý kulturní program. „Pro širokou veřejnost zde mimo jiné zahrají a zazpívají Lucie Bílá, Ewa Farna, Mňaga a Žďorp, Buty, Harlej, Alkehol, Zdeněk Izer, Robert Křesťan a Druhá Tráva, New Age Of Smokie, X left To Die, Cop a mnoho dalších. Zajímavostí letošních slavností chmele bude koncertní připomenutí dnes již legendárního alba kapely Flamengo s názvem Kuře v hodinkách, které letos slaví již 40 let od vydání,” sdělil Karel Fiala z Městského divadla v Žatci, které akci pořádá. Dále v koncertu věnovaném legendám rockové hudby zahrají Vladimír Mišík s ETC, Radim Hladík a kapela Blue Effect. Kompletní informace o akci si můžete najít na www.docesna.cz.

 

Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Peruc

Bližší info na webu obce Peruc. Nástup 1. srpna 2024, přihlášky zasílejte do 17. května 2024.
WWW: https://peruc.cz/
E-mail: podatelna@peruc.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA ZŠ A MŠ Vilémov

Bližší informace na webu Obce Vilémov u Kadaně.
Tel.: 474398146
WWW: https://www.obec-vilemov.cz/
E-mail: vilemov@obce-cv.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video