Nepomyšlská lípa získala 2. místo v anketě Strom roku

Alla Želinská 2023-10-30 16:15:00

Po měsících hlasování známe výsledky ankety Strom roku 2023. Vyhlášení ankety Strom roku se konalo 24. října v Planetáriu v Brně. Mezi finalisty ankety byla také Nepomyšlská lípa z Podbořanska. Ta byla dlouhou dobu favoritem ankety. Na první příčku bohužel nedosáhla.

Těsně v cílové rovince ji předehnal jiný strom. Vítězkou 22. ročníku ankety Strom roku se stala Hruška v širém poli z Pardubického kraje s počtem 6 433 hlasů. Nepomyšlská lípa se umístila na 2. místě s počtem 6 027 hlasů. Bronzovou příčku obsadila Lípa ve školní zahradě s 3823 hlasy.

"Možná jsme doufali v trošku lepší výsledek, ale i druhé místo je pro Nepomyšlskou lípu a náš region velký úspěch. Že je lípa krásná a výjimečná, to jsme tušili, ale že zaujme takové množství lidí a že ji bude tolik lidí podporovat - to jsme nečekali. Nepomyšlská lípa si získala podporu nejen od obyvatel Nepomyšle, ale i u lidí z celého širokého okolí. Je neuvěřitelné, jaká vlna sounáležitosti se okolo lípy utvořila. Není to jen o lidech, kteří pro lípu hlasovali, ale také o všech lidech, kteří nějakým způsobem šířili povědomí o lípě v anketě. Těch způsobů bylo mnoho. Někdo vylepoval plakáty, někdo posílal maily, někdo sdílel informace o anketě na sociálních sítích, další pořádali akce přímo na lípě. Spoustu z vás se také zmínilo svým známým o možnosti hlasovat pro Nepomyšlskou lípu. Vám všem patří obrovský dík. To, že Nepomyšlská lípa získala takové množství hlasů a obsadila jednu z předních příček je především vaše zásluha. Děkujeme," poděkovali všem Dana Lněníčková, Nikola Nováková, Jan Minát, Městys Nepomyšl.


Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video