Nepomyšlská lípa získala 2. místo v anketě Strom roku

Alla Želinská 2023-10-30 16:15:00

Po měsících hlasování známe výsledky ankety Strom roku 2023. Vyhlášení ankety Strom roku se konalo 24. října v Planetáriu v Brně. Mezi finalisty ankety byla také Nepomyšlská lípa z Podbořanska. Ta byla dlouhou dobu favoritem ankety. Na první příčku bohužel nedosáhla.

Těsně v cílové rovince ji předehnal jiný strom. Vítězkou 22. ročníku ankety Strom roku se stala Hruška v širém poli z Pardubického kraje s počtem 6 433 hlasů. Nepomyšlská lípa se umístila na 2. místě s počtem 6 027 hlasů. Bronzovou příčku obsadila Lípa ve školní zahradě s 3823 hlasy.

"Možná jsme doufali v trošku lepší výsledek, ale i druhé místo je pro Nepomyšlskou lípu a náš region velký úspěch. Že je lípa krásná a výjimečná, to jsme tušili, ale že zaujme takové množství lidí a že ji bude tolik lidí podporovat - to jsme nečekali. Nepomyšlská lípa si získala podporu nejen od obyvatel Nepomyšle, ale i u lidí z celého širokého okolí. Je neuvěřitelné, jaká vlna sounáležitosti se okolo lípy utvořila. Není to jen o lidech, kteří pro lípu hlasovali, ale také o všech lidech, kteří nějakým způsobem šířili povědomí o lípě v anketě. Těch způsobů bylo mnoho. Někdo vylepoval plakáty, někdo posílal maily, někdo sdílel informace o anketě na sociálních sítích, další pořádali akce přímo na lípě. Spoustu z vás se také zmínilo svým známým o možnosti hlasovat pro Nepomyšlskou lípu. Vám všem patří obrovský dík. To, že Nepomyšlská lípa získala takové množství hlasů a obsadila jednu z předních příček je především vaše zásluha. Děkujeme," poděkovali všem Dana Lněníčková, Nikola Nováková, Jan Minát, Městys Nepomyšl.


Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video