Letošní deváťáci před sebou mají několik náročných týdnů, vybírají si, kam na střední školu

Lucie Steklá 2023-11-08 12:55:00

Po novém roce budou, do 20. února, muset podat přihlášky na střední školy a učiliště. Žáci, kteří se hlásí na školu s talentovými zkouškami, musejí přihlášku podat do konce listopadu. Samotné přijímací zkoušky, jejich první kolo, proběhne v polovině dubna. Protože ne všichni žáci devátých ročníků mají jasno, kam by měly jejich kroky po základní škole směřovat, připravují pro ně školy projektové dny a navštěvují se zástupci středních škol z okolních měst.


V minulých dnech se vydali okouknout povolání u vojska například žáci 9.C Základní školy Prokopa Holého Louny. ,,V rámci výběru středních škol a budoucího zaměření jsme se vydali do Prahy. Zajímavé přiblížení profesí letecký technik, pilot, vojenský hasič či letuška nám přiblížila pracovníci na vojenském letišti,“ uvedla třídní učitelka. V úterý 17. října proběhl na ZŠ a MŠ kpt. Otakara Jaroše Louny projektový den pro druhý stupeň zaměřený na VOLBU POVOLÁNÍ. Žáci 6. tříd přivítali ve svých třídách zajímavé hosty, kterých se mohli vyptat na jejich pracovní kariéru. Žáci sedmých tříd si prohlédli radnici a firmu SEKO. Osmáci a deváťáci se rozdělili do skupinek podle zájmů a spolu s vyučujícími navštívili nejrůznější pracoviště. Konkrétně pedagogicko-psychologickou poradnu, autodílnu Myslivec, domov seniorů, truhlářství Laube, stanici Zdravotnické záchranné služby, rehabilitační oddělení na poliklinice a dílny LOSTRu. Další žáci si vyzkoušeli práce spojené s naší školou. ,,Stali se tak učiteli v MŠ či na prvním stupni, zjistili, jak vypadá práce kuchařek ve školní jídelně nebo práce paní sekretářky. Další skupinky žáků pak besedovaly s p. Procházkou o oblasti ICT či s policisty. Všem zúčastněným firmám, podnikatelům i státním institucím velice děkujeme. Bez Vaší podpory bychom takovýto projektový den nemohli realizovat. Poděkování patří i hlavní organizátorce, výchovné a kariérové poradkyni Daně Kuďouskové a všem zapojeným pedagogům,“ řekli učitelé. (lus), foto: archiv škol

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video