Napsali jste nám: Rychlá křídla

Redakce 2023-11-07 12:57:00

Městská knihovna Louny již řadu let nabízí každý měsíc možnost, jak dětem přiblížit různá povolání, řemesla či různorodé zájmové aktivity. Naposledy pro ně připravila neobvyklý pohled do světa dravců. Hostem říjnových besed z cyklu "Setkání s odborníkem" byl Aleš Steinbrecher z Klubu sokolníků Českomoravské myslivecké jednoty.


V úterý 24. října navštívily lounskou knihovnu děti ze školních družin ZŠ J. A. Komenského a ZŠ Přemyslovců. Zúčastnily se besed se sokolníkem Alešem Steinbrecherem, který s nimi sdílel nejen své znalosti o dravcích a sokolnictví, ale také vytvořil příjemnou atmosféru, kdy se děti mohly aktivně zapojit. Mluvil o životě dravců, jejich potřebách, chovu v zajetí i výcviku, což děti velmi zaujalo. Nezapomenutelným zážitkem však pro ně bylo setkání s živým orlem skalním. Pětiměsíční samice orla skalního s půvabným jménem Mia si ihned získala jejich pozornost. Panu Steinbrecherovi patří velký dík za příjemně strávené odpoledne. Součástí setkání byla samozřejmě i nabídka knižních titulů, které mohou děti přenést do světa ptáků a jsou v nabídce dětského oddělení knihovny.

V listopadu se děti mohou těšit na setkání s Martinem Vostřelem z Oblastního muzea v Lounech a povídání na téma "Zmizelé Louny". V pondělí 13. 11. proběhne beseda od 14 hod. v Klub(ov-ně) Luna a v úterý 14. 11. od 13.00 hod. v kongresovém sále knihovny. Jana Hrbková, Městská knihovna Louny

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video