Ve věci utonulých dětí padlo obvinění

2023-11-16 12:51:00

V uplynulých dnech sdělil policejní komisař obvinění z trestného činu usmrcení z nedbalosti osobě, která měla dohlížet na dva nezletilé, kteří utonuli v srpnu na koupališti Kluček u Liběšic na Žatecku. Tragédie se odehrála 22. srpna, kdy bylo nejprve oznámeno ztracení dvou nezletilých. Následně byli oba nalezeni utonulí na dně této vodní nádrže, která slouží jako koupaliště.

„Ve věci utonulých nezletilých bylo sděleno obvinění osobě, která měla na děti dohlížet, a to konkrétně ze zločinu usmrcení z nedbalosti. Za tento skutek hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až šest let,“ sdělila policejní mluvčí Ilona Gazdošová.

V nádrži v Klučku utonuli dva sourozenci. Jednalo se o bratry ve věku přibližně 7 a 10 let. Nebyli místní. K vodě se měli vydat v doprovodu jejich tety s kamarádkami. Policie obdržela oznámení o pohřešovaných dětech, později se našla v nádrži jejich těla. Na místě byl vrtulník i sanitka rychlé záchranné služby. Chlapcům ale už nebylo pomoci. Hochy hledali nejprve na souši, v přilehlém lese, až později našli jejich těla ve vodě. Nejprve ,,nahmatali” na dně nádrže tělo jednoho z bratrů, druhého asi až po hodině hledání.

Vodní nádrž, která slouží hasičům a je v majetku obce Liběšice, je v létě využívaná jako koupaliště s koupáním na vlastní nebezpečí. Po tragické události byla okamžitě uzavřena. Nájemce areálu se kvůli ní rozhodl předčasně ukončit sezónu.                              

Komentáře

Nabídky práce

Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video