Ohňostroj po akci na náměstí rušil lidi i sovy

Lucie Steklá 2023-11-14 06:59:35

Louny - ,,Je to nemilé, ale i takto může dopadnout dobrý skutek. Věříme, že se vše v klidu vyřeší,“ uvádějí organizátoři akce Halloween na lounském náměstí během předminulého víkendu z Kiwanis klubu Luna Louny. Reagovali tak na ohňostroj, který akci zakončil, ale lidem připadal velice hlučný. Omluvu pořadatele za hlučný a rušivý ohňostroj rozeslala lounská radnice omluvu ve středu 1. listopadu. Město prý konání ohňostroje nepovolilo, úřad o něm ale s předstihem věděl a na místo vyslal strážníky, aby dohlíželi na bezpečnost.


V reakci na podněty některých občanů, kteří se cítili být nedělním ohňostrojem vyrušeni z klidu, vyzvalo město Louny organizátora Lampionového Halloweenu, aby nepříjemnou záležitost vysvětlil, protože město akci ne-pořádalo. ,,Zdůrazňuji, že město Louny nebylo organizátorem ani pořadatelem této dlouholeté akce, která ne-pochybně je oblíbená nejen pro svou dobročinnost. Faktem ale je, že vlastník pozemku Město Louny nedal písemný souhlas s odpalem pyrotechniky na svém pozemku, což organizátor bohužel opominul,“ uvádí mluvčí rad-nice Marcel Mihalik.

Povinností města je zajišťovat komfort pro všechny občany města. Šíření rázových vln k této pohodě v době konání halloweenské akce u loutkového divadla nepřispělo. ,,V uvedené lokali-tě s námi žije a celý prostor sdílí i ně-kolik druhů sov. Těmto nočním ptákům se v okolí loutkového divadla opravdu z mnoha důvodů líbí a daří. Sovy významným způsobem regulují populaci hlodavců a holubů ve městě. Odpalování pyrotechniky nepřispívá ke zdravému rozvoji populace těchto užitečných a populárních ptáků,“ říká tajemník úřadu Michael Straka.

Organizátor se veřejnosti omlouvá. ,,Pokud občany rušil náš ohňostroj, pak se velice omlouváme za nepříjemnosti. Je to velká škoda, letos se na ohňostroj přišlo podívat více jak tisíc lidí. Zároveň jsme díky těmto návštěvníkům během naší dobročinné akce byli schopni vybrat krásnou částku na pomoc dvěma potřebným obyvatelům Loun. Tímto přijměte naší omluvu. V budoucnu odstraníme nedostatky a budeme doufat, že na nás nezanevřete,“ vzkazuje Šárka Everettová z Kiwanis klubu Luna Louny.

Ohňostroj je každým rokem součástí zakončení Halloweenu. Výtěžek z této akce pravidelně organizátoři věnují na dobré účely. Letos se podařilo vybrat krásných 26 tisíc korun. (lus, mim) 

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

Obsluha ČERPACÍ STANICE A MYCÍ LINKY - KM - Prona Žatec

Ranní a odpolední směny v režimu: 2 dny ranní, 2 dny odpolední, 2 dny volno; včetnně víkendů. Práce v kolektivu 5 lidí, vhodné pro muže i ženy. Zájemce doručí životopis na e-mail: info@wdishop.cz nebo na adresu: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
Kontakt: KM - Prona, Plzeňská 3095, Žatec
E-mail: info@wdishop.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Milan Řeřicha zahrál na klarinet v kostele sv. Petra a Pavla v Podbořanech

1. neděle - slavnost Nejsvětější trojice a 1. sv. přijímání - a minikoncert klarinetisty Milana Řeřichy 4. června 2023.

Přehrát video
Podbořany - městské koupaliště se otevřelo 1. června

Sezona zahájena ve čtvrtek 1. 6. 2023 :-)

Přehrát video