Zapojí se žatecké školy do stávky? Zcela jasno v tom ještě všechny nemají

Hedvika Mašková 2023-11-15 11:00:00

Školské odbory v úterý rozhodly, že 27. listopadu se uskuteční celodenní výstražná stávka základních, středních i mateřských škol. Ptali jsme se ředitelů školských zařízení v Žatci, zda je stávka zasáhne. Většina z nich o ní bude teprve v tomto týdnu jednat.

,,Pokud stávka opravdu bude, tak ji podpoříme celodenním uzavřením školy,” sdělil například našim novinám ředitel Základní školy Jižní v Žatci Martin Hnízdil. Základní škola 28. října Žatec účast zvažuje, bude ovšem tématem diskuze na poradě tento týden. O stávce přemýšlí také Základní škola Komenského alej v Žatci.

Základní a mateřská škola Dvořákova Žatec odborovou organizaci nemá. ,,Tuto středu budeme mít pedagogickou radu a na ní budu vznášet dotaz, zda se někdo ze zaměstnanců chce ke stávce připojit,” uvedla ředitelka Zdeňka Hamousová.

S ohledem na rodiče malých dětí lze předpokládat, že se do celodenní stávky nezapojí mateřské školy v Žatci, což nám ostatně potvrdily ředitelky Mateřských škol Studentská, Otakara Březiny a U Jezu. Mateřská škola U Studánky v ulici Fügnerova v Žatci bude stávku rovněž řešit v tomto týdnu.

Na tento týden svolal kvůli stávce poradu pedagogického sboru i ředitel Obchodní akademie a střední odborné školy zemědělské a ekologické Žatec Jiří Karas.  


Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video