Zapojí se žatecké školy do stávky? Zcela jasno v tom ještě všechny nemají

Hedvika Mašková 2023-11-15 11:00:00

Školské odbory v úterý rozhodly, že 27. listopadu se uskuteční celodenní výstražná stávka základních, středních i mateřských škol. Ptali jsme se ředitelů školských zařízení v Žatci, zda je stávka zasáhne. Většina z nich o ní bude teprve v tomto týdnu jednat.

,,Pokud stávka opravdu bude, tak ji podpoříme celodenním uzavřením školy,” sdělil například našim novinám ředitel Základní školy Jižní v Žatci Martin Hnízdil. Základní škola 28. října Žatec účast zvažuje, bude ovšem tématem diskuze na poradě tento týden. O stávce přemýšlí také Základní škola Komenského alej v Žatci.

Základní a mateřská škola Dvořákova Žatec odborovou organizaci nemá. ,,Tuto středu budeme mít pedagogickou radu a na ní budu vznášet dotaz, zda se někdo ze zaměstnanců chce ke stávce připojit,” uvedla ředitelka Zdeňka Hamousová.

S ohledem na rodiče malých dětí lze předpokládat, že se do celodenní stávky nezapojí mateřské školy v Žatci, což nám ostatně potvrdily ředitelky Mateřských škol Studentská, Otakara Březiny a U Jezu. Mateřská škola U Studánky v ulici Fügnerova v Žatci bude stávku rovněž řešit v tomto týdnu.

Na tento týden svolal kvůli stávce poradu pedagogického sboru i ředitel Obchodní akademie a střední odborné školy zemědělské a ekologické Žatec Jiří Karas.  


Komentáře

Nabídky práce

ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Peruc

Bližší info na webu obce Peruc. Nástup 1. srpna 2024, přihlášky zasílejte do 17. května 2024.
WWW: https://peruc.cz/
E-mail: podatelna@peruc.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA ZŠ A MŠ Vilémov

Bližší informace na webu Obce Vilémov u Kadaně.
Tel.: 474398146
WWW: https://www.obec-vilemov.cz/
E-mail: vilemov@obce-cv.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video