Kluci našli peněženku, odnesli ji na radnici. Majitel je odměnil

Lucie Steklá 2024-02-14 13:39:07

Bez zaváhání odnesli dva na lounskou radnici peněženku s velkým obnosem, kterou našli na ulici. Když si tam pro ni přišel majitel, měl velkou radost. Poctivé nálezce ocenil.

Dva malí kluci se tak stali hrdiny, když ani nezaváhali a nalezenou peněženku s obnosem s větším obnosem peněz a odnesli ji na Městský úřad v Lounech.

Majitel peněženky se vydal do banky uložit své úspory, ale bohužel ji po cestě ztratil. Tuto ztracenou peněženku našli dva poctiví nálezci, kteří se okamžitě rozhodli jednat. Kluci neváhali a odnesli peněženku na Městský úřad, kde byl majitel identifikován a s velkou radostí získal své úspory zpět.

,,Je důležité ocenit poctivost a solidaritu těchto dvou malých kluků, kteří svým jednáním dali vzor všem obyvatelům. Jejich jednání nám připomíná, že i v dnešní uspěchané době je poctivost cennou vlastností, která má své místo ve společnosti,“ uvedla lounská radnice.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video