Postoloprty mají nejlepší zpravodaj v kraji

Lucie Steklá 2024-02-20 11:17:00

Postoloprty - V roce 2016 vznikl spolek Kvalikom, který si klade za cíl kultivovat, zlepšovat a oceňovat způsob komunikace veřejných institucích s jejími klienty. Podle členů projektového týmu jsou české obce v mnoha ohledech celosvětovým unikátem v kvalitě tištěných periodik. Rozhodli se hledat ty nejlepší z nich, a to na okresní, krajské i celonárodní úrovni.

Do hledáčku hodnotící komise se dostal také Zpravodaj města Postoloprty. A ani zdaleka neztratil. Naopak. Komise se jednomyslně shodla na velmi vysoké obsahové kvalitě periodika, které podává ucelený obraz o životě v obci. ,,Z hodnocení vyplývá, že náš zpravodaj podává dostupné informace objektivně a občanům poskytuje komplexní a praktický informační servis. V kategorii obcí od 2 do 10 tisíc obyvatel se jedná o velmi nadprůměrné periodikum. Zpravodaj obdržel z možných padesáti bodů čtyřicet šest a v konkurenci téměř stovky dalších radničních listů získal první místo v krajském kole. Komise dále vyzdvihla, že se postoloprtský zpravodaj nezabývá jen činností úřadu, ale má i dostatečný přesah do regionálních témat, činnosti místních spolků a organizací,“ uvedli zástupci postoloprtské radnice.

Texty článků jsou kvalitní a jsou v pořádku i z hlediska gramatického. Splňují nároky na čtivost, atraktivitu, nejsou zbytečně dlouhé, ale zároveň dostatečně podrobné. Zpravodaj velmi pečlivě informuje i o ,,vnitřních“ záležitostech města typu rozpočet, investiční záměry a podobně. Výrazný prostor mají také přijatá usnesení zastupitelstva a rady města. Obsahová skladba je rozmanitá, vážná a seriózní témata jsou dostatečně mixována s odlehčenějšími texty. Výběr témat je v pořádku, je zde kladen důraz na edukativnost a nechybí ani podrobné informace například o hospodaření města, projektech, které realizuje a podobně. Prostor je dáván historii, sportu i lifestylovým tématům. 

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video