Mostek půjde k zemi, řidiče čeká objížďka

Lucie Steklá 2024-03-16 21:03:00

Orasice - Most v Orasicích přes Chožovský potok půjde kvůli špatnému stavu k zemi. Silnice II/246 mezi Louny a Košticemi bude v tomto místě neprůjezdná, práce brzy začnou. Na místě vyroste provizorní lávka pro pěší, která umožní obyvatelům severní části vesnice spojení s jejím zbytkem. Na řidiče ale čeká několikakilometrová objížďka.


,,Práce na rekonstrukci mostu v Ora-sicích začnou pravděpodobně od 15. března. Od uvedeného data budou probíhat přípravné práce (kácení náletových dřevin, příprava staveniště, provizorní lávka pro pěší) při úplné uzavírce silnice II/246. Následně bude most komplet zdemolován pro navazující provedení základových konstrukcí. Kompletní dokončení stavby nového mostu je dle harmonogramu prací plánováno do konce července 2024,“ sdělil úsek Správy a údržby silnic Ústeckého kraje. Uvedené termíny mohou být podle něj o zhruba 14 dní posunuty v závislosti na vydaní rozhodnutí správních orgánů. Ty stanoví objízdnou trasu, která povede přes okolní vesnice.

Rekonstrukce mostku v Orasicích vyjde na 7,77 milionu korun, výběrové řízení na zhotovitele vyhrála společnost AQUA zemní práce. Mostek není jediným, který Správa a údržba silnic Ústeckého kraje chystá v nejbližší době rekonstruovat. (lus,pet)

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video