Nový kruhák v Poděbradce

Lucie Steklá 2024-04-04 05:26:00

Pokácení vzrostlé lípy ve Fügnerově ulici bylo prvním krokem k vybudování nového kruhového objezdu na křižovatce s ulicí Poděbradova. ,,Na základě pozitivních reakcí a požadavků občanů se město Louny chystá realizovat výstavbu kruhového objezdu v ulici Poděbradova, který má zlepšit plynulost dopravy v dané lokalitě. V rámci přípravných prací je nutné upravit prostor a připravit jej k budoucí výstavbě. Jedním z kroků bylo odstranění stromu v ulici Fügnerova v Lounech,“ uvedlo vedení města.


Výstavba kruhového objezdu ,,navazuje“ na provizorní, který byl na této křižovatce umístěn při nedávné uzavírce. Tehdy se osvědčil. Doprava byla mnohem plynulejší a přehlednější, lidé si to pochvalovali. Tehdy mezi občany zazněly hlasy pro vybudován ,,kruháku“ stálého. Křížení ulic Poděbradovy, Fügnerovy a Tomanovy proměnou projde ještě letos. Provoz v křižovatce, který je hustý zvláště v ranní a odpolední dopravní špičce, má být plynulejší a bezpečnější. Odbočování je v této křižovatce někdy zdlouhavé a právě to chce radnice zjednodušit. Samozřejmě že má toto řešení i své odpůrce, že se z Loun stane město kruháků, že se jedná o část památkové zóny města, nebo prostě jen, že si stačí na křižovatce chvíli počkat. Vedení Loun proměnu hájí, osvědčila se a odborníci ji schválili. Nový kruhový objezd má zelenou od dopravní komise i policie. (lus)

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video