Dubnový program Chomutovské knihovny

2024-04-04 18:36:00

Chomutov - V dubnu se Chomutovská knihovna připojí k Mezinárodnímu dni památek a sídel, jehož cílem je upozornit na důležitost kulturního dědictví a potřebu ochrany památek. V sobotu 13. dubna proto budou volně přístupné veřejnosti galerie Lurago a Špejchar, kostel sv. Ignáce a městská věž. Prohlédnout si je můžete od 9 do 17 hodin.

V pondělí 15. dubna navštíví Chomutovskou knihovnu cestovatelka, spisovatelka a dobrovolnice Hana Hindráková. Během setkání, jež nazvala Keňa, můj africký příběh, přiblíží od 17 hodin ve velkém sále nejen své pohnutky k návštěvě Afriky, ale také přerod z dobrovolnice ve spisovatelku a nabídne i originální africké šperky od obyvatel Nairobi.

V sobotu 20. dubna si v galerii Lurago můžete poslechnout vystoupení vokálně instrumentálního souboru Madrigal. Koncert Vítání jara s Madrigalem pod vedením sbormistryně Hany Ondráčkové začne v 17 hodin.

O tom, Co nám bere energii, způsobuje napětí a co s tím, bude v pondělí 22. dubna přednášet v Chomutovské knihovně mistryně světa ve sportovním aerobiku Olga Studničková Šípková. Kromě tipů, jak zlepšit své rozpoložení, se můžete těšit také na praktickou ukázku skupinového koučinku. Vše se uskuteční od 17 hodin ve velkém sále knihovny.

Konec dubna přinese první venkovní hudební festival April open air. Na přehlídku rockových kapel do atria Chomutovské knihovny zavítají v sobotu 27. dubna Noční klid, D o k r u h u, Jumpeck, Bitches from Eden a Naposled Rock. Zahájení festivalu proběhne v 15 hodin. 

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

POŽADUJEME: vzdělánÍ zdravotnického směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou * finanční ohodnocení dle platných platových tarifů (10. platová třída/délka praxe) pro zdravotníky vč. zvláštního příplatku, příplatku za práci o víkendu a svátcích + odměny * 5 týdnů dovolené * příspěvek na dovolenou * příspěvek na penzijní pojištění * příspěvek na stravování * příspěvek na vitamíny a očkování * možnost dalšího vzdělávání. NÁSTUP IHNED
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz


Kurátor Chmelařského muzea - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: průvodcovské služby s komentovanými prohlídkami * zpracování účetních dokladů (evidence skladu, pokladny apod.) * účast na veletrzích cestovního ruchu a kulturních akcích ve městě * aktualizace webových stránek muzea a fb * obnova a realizace expozic muzea. Požadujeme: SŠ vzdělání zakončené maturitou * dobré komunikační dovednosti * základní znalost AJ * znalost NJ výhodou * praxe v cestovním ruchu výhodou * samostatnost, ochota učit se novým věcem. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Operátor CNC mechatronického soustruhu, obráběč kovů

Náplň práce: obsluha a programování CNC obráběcího centra (soustruhu) * stanovení obráběcích parametrů a sestavení nástrojů a materiálů * kontrola nastavení strojů a kontrola nástrojů, kontrola průběhu práce během výrobního procesu * provádění kontrolního měření vyráběných součástek pomocí různých měřících a zkušebních přístrojů. Požadujeme: SŠ/SOU vzdělání - technické strojní * znalost řídícího systému Fagor * znalost čtení technických výkresů * schopnost samostatně určit technologický postup soustružení a zvolit potřebné nástroje a materiály. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


Strojní zámečník - Chmelařství, družstvo Žatec

Náplň práce: výroba a montáž česacích linek * zámečnické a svářečské práce. Požadavky: SOU/SŠ vzdělání technické * svářečský kurz na kyslíko-acetylenové svářování plamenem * svářečský průkaz na svařování elektrickým obloukem v ochranné atmosféře. Nabízíme: zázemí stabilní firmy * odpovídající mzdové ohodnocení * zajímavou práci * benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: https://www.chmelarstvi.cz/images/aktuality/chmelarstvi-prace_170x150_c19oprava.pdf
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video