Z Postoloprt do Prahy novou přímou autobusovou linkou

Lucie Steklá 2024-04-13 06:00:00

Postoloprty - Postoloprty získají další přímý spoj s Prahou. Již ke třem zavedeným denně, které zajišťuje společnost Kavka, se přidá spoj zajištěný dopravcem ze Středočeského kraje.

V současné době z Postoloprt jezdí přímý spoj dvakrát denně ráno, jeden odpoledne. Jeho jízda trvá cca hodinu a patnáct minut. Stejný počet spojů jede přímo z Prahy, se zastávkami v Lounech, do Postoloprt. Jeden ráno, dva odpoledne.

Přímé linky od zimy začnou jezdit další. A to díky dohodě Středočeského a Ústeckého kraje, které se dohodly na zavedení nových přímých linek mezi velkými městy v obou regionech. Jedná se o spoj 389, které nyní začíná na pražském Nádraží Veleslavín a jezdí přes Slaný a Panenský Týnec, končí v Lounech. Díky dohodě krajů od 1. prosince letošního roku začne tato linka z Prahy až do Chomutova, a to se zastávkou v Postoloprtech.

S prodloužením linky 389 počítá návrh jízdních řádů, které zveřejnila Integrovaná doprava Středočeského kraje na svých stránkách. ,,Jsme s Ústeckým krajem domluveni na prodloužení linky až do Chomutova,“ řekl radní pro veřejnou dopravu Petr Borecký. Denně pojede na lince devět párů spojů, poslední z Prahy ve 23:15, v Lounech bude v 0:22 hodin a v Postoloprtech o čtvrthodinu později. A to každý den i o víkendech. Současná linka jezdí na pražský Zličín. (lus)

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video