Dealery pervitinu chytili na silnici s nákladem

Redakce 2024-04-05 07:41:00

Kadaň, Klášterec - Policisté dopadli čtyři dealery drog.

V průběhu září loňského roku nejprve kriminalisté od městských strážníků z Klášterce nad Ohří získali poznatek o možné distribuci pervitinu na Klášterecku. Rozpracováním a šetřením získali informace svědčící o distribuci převážně pervitinu několika osobami a o podílu těchto osob na drogové trestné činnosti. K distribuci docházelo jak v Klášterci nad Ohří a okolí, tak na Kadaňsku.

O březnové víkendu se pustili policisté do přímé akce. Cílem bylo zadržet jednoho z podezřelých přímo po nákupu pervitinu, pro který si měl zajet na Děčínsko a zakoupenou drogu zajistit, poté zadržet další podezřelé a provést domovní prohlídky i prohlídky nebytových prostor a další úkony včetně výslechů apod.

Policisté nejdříve s využitím zásahové jednotky na silnici č. 1/13 zastavili vozidlo, v němž se jako řidič nacházel jeden z podezřelých (45 let), spolu s ním policisté zadrželi i jeho spolujezdce. Jak se vzápětí ukázalo, dotyční se skutečně vraceli „z nákupu“, kdy v autě policisté zajistili přes 90 gramů pervitinu. Jeden z těchto zadržených byl později propuštěn, drogu totiž nenakupoval ani neprodával, pouze dostal od svého známého za úkol pervitin „ochutnat“, aby se dealer (který sám pervitin neužívá) při jeho nákupu přesvědčil o jeho kvalitě.

Následovala zadržení dalších podezřelých a zmíněné prohlídky a výslechy. Zajištěno bylo celkem více než 160 gramů bíložluté a bílé krystalické látky (dle orientačního testu šlo o pervitin), nádoby se sušinou zelené rostliny (marihuany), plastové sáčky, digitální váhy a další věci.

Celkem při akci policisté zadrželi pět mužů, z nichž čtyři následně vyšetřovatel na základě důkazů obvinil ze spáchání trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Nejstarším z obviněných je 45letý muž, který jako jediný z obviněných sám pervitin neužívá. Pervitin měl prodávat v Klášterci, podobně jako jeho kumpáni, drogu prodávali i v Kadani.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video