Dva tituly z krajského přeboru v rapid šachu

Redakce 2024-04-23 08:22:00

Louny, Chomutov - V Chomutově se v sobotu 13. dubna uskutečnil jeden z vrcholů krajské mládežnické sezony, přebor jednotlivců ve zkrácené hře nazvané rapid šach. Do bojů zasáhli i hráčky a hráči z šachových klubů našeho regionu, konkrétně Šachového klubu Louny, Šachového klubu Postoloprty a TJ Tatran Podbořany. Kromě titulů krajských přeborníků se v mládežnických kategoriích (do 10,12 a14 let) bojovalo o postupy na Mistrovství ČR, které se uskuteční v září v Harrachově.


Zástupci zmíněných klubů si mezi krajskou elitou nevedli vůbec špatně. Největšího úspěchu dosáhla Sandra Gajdáč (ŠK Louny), která vyhrála svou kategorii D10 a v září tak může změřit na MČR své síly s nejlepšími hráčkami z celé republiky. Její oddílový kolega Šimon Lhotský skončil v H10 pátý. Stejného umístění dosáhl v H12 Jan Zebisch (ŠK Louny). Úspěchy lounského klubu podtrhla druhým místem v kategorii D14 Markéta Rychtaříková a je tak první náhradnicí pro MČR. V juniorské H16 dosáhl velkého úspěchu Patrik Janouš (TJ Tatran Podbořany), který získal bronz. Čtvrté místo ve stejné kategorii bral Aleš Krupka (ŠK Louny). To, že máme v regionu skvěle hrající šachové slečny, potvrdila svým vítězstvím v juniorské D18 Nikola Partyková (ŠK Postoloprty). Ta, jako třešničku na dort, ještě přidala stříbro z D20.

,,Sandře přejeme mnoho vítězných partií na MČR. Totéž přejeme mladým šachistům na Krajském přeboru mládeže v klasickém šachu, který proběhne v květnu opět v Chomutově. I tam se bude bojovat o účast na republikovém mistrovství a my věříme, že nějaký ten postup bude náš,“ uvedl Radek Ulrych z ŠK Louny. (rul)


Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video