Z Nechranic vybrali tuny odpadků

2024-04-29 11:48:38

Nechranice - Patnáctý ročník úklidu údolní nádrže Nechranice, organizované Severočeským územním svazem ve spolupráci s partnery, potěšil velice hojnou účastí (přes 80 účastníků). Z toho více jak polovinu ovšem tvořili děti a vedoucí z rybářských kroužků na Teplicku (cca 60 km od nádrže), ti na akci dorazili autobusem, ač letos se zapojili i další zájemci z okolí.

Od prvního ročníku této akce, až dodnes, se podařilo od naší největší vodní nádrže na severu Čech odstranit přes 70 tisíc kilogramů odpadu, další tisíce kilogramů i nyní. Nepořádek u vody zůstává nejen po neodpovědných návštěvnících, některé rybáře nevyjímaje, ale mnoho odpadu přináší také řeka Ohře. Nejvíce ho proto bylo možné nalézt v některých zátokách, kam ho i s velkým množství připlaveného dřeva nafoukal vítr.

O svoz odpadu se starají pracovníci Povodí Ohře, na úklidu nechybělo ani jeho vedení. Pro přítomné bylo tradičně připraveno i drobné občerstvení a upomínkové předměty. 

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video