Na dva měsíce se uzavřel sjezd na Chomutov

Lucie Steklá 2024-04-30 11:36:00

Několik měsíců je uzavřen také sjezd ve směru od Prahy. Důvodem uzavření jsou pokračující práce na dostavbě úseku dálnice D7 u Chlumčan.

 Louny — Práce na dostavbě dálnice D7 pokračují. Stavbaři u východní části Loun pracují na zprovoznění poloviny dálnice ve směru od Prahy, aby mohl být provoz ve všech čtyřech pruzích. A právě v souvislosti s výstavbou úseku dálnice u Chlumčan, který navazuje na mimoúrovňovou křižovatku Louny východ, je několik měsíců uzavřený sjezd ve směru od Prahy na Louny.

K uzavřenému sjezdu od Prahy se minulý čtvrtek 24. dubna přidala další uzavírka, a to sjezdu D7 Louny - východ ve směru na Chomutov. Stejně jako u první uzavírky, i v tomto případě se předpokládá opětovné zprovoznění v červnu. Důvodem uzavření sjezdu jsou práce na druhé etapě stavby „D7 Chlumčany, zkapacitnění”. Během této doby bude tento sjezd nepřístupný pro veškerou dopravu, aby mohly být provedeny potřebné stavební práce. „Vedení města Louny se minulý týden aktivně účastnilo jednání na toto téma. Na setkání místostarosta Pavel Csonka zdůraznil potřebu co nejkratších dočasných uzavírek sjezdů, aby minimalizovalo negativní dopady na dopravu v oblasti a zamezilo nárůstu

dopravy přes město,” uvedla lounská radnice. „Pokud se chystáte jet na D7 směrem na Chomutov, doporučujeme využít odbočku Louny - Západ,” doporučuje. Nový dálniční úsek dálnice u Chlumčan o délce 4,5 kilometru Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zprovoznilo v částečném profilu na konci loňského roku, kompletní stavební práce budou ukončeny letos v srpnu. Poté bude zbývat v Ústeckém kraji na D7 poslední nedostavěná část, a to u Postoloprt. Výstavba se tam předpokládá v letech 2026 až 2029.

V přípravě je také poslední nedokončený úsek D7 v okrese Louny a Ústeckém kraji. Začátkem dubna zahájil Krajský úřad Ústeckého kraje (odbor územního plánování a stavebního řádu) územní řízení na 115 hlavních stavebních objektů, které tvoří stavbu dálničního obchvatu Postoloprt. „Územní řízení se týká např. hlavní trasy D7, stavby mimoúrovňové křižovatky (MÚK) Březno, úpravy a přeložek silnic nižších tříd, polních cest či místních komunikací. Dále jsou součástí řízení mostní objekty, kterých bude osm na dálnici, dva nad dálnicí, tři na ostatních komunikacích. U hřiště bude také podchod a vzniknou rovněž dva železniční mosty. Řízení se týká i stavby opěrných a zárubních zdí, vodohospodářských objektů, elektro objektů či protihlukových a clonících stěn,” uvádí ve své zprávě ŘSD. Úsek kolem Postoloprt bude měřit necelých pět kilometrů. Zahájení stavby ŘSD předpokládá v roce 2026. (lus)


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video