Perucké výstavy zvou návštěvníky

Miroslav Blažek 2024-05-03 07:05:00

Již ve třech výstavních prostorech jsou na Peruci pro návštěvníky připraveny zajímavé výstavy. O výstavě Josefa Holoty ZAJÍMAVOSTI KOLEM NÁS v Galerii u Plazíka jsme vás již informovali. Tradičně v polovině dubna bývá slavnostní otevření Muzeum české vesnice na Peruci.

 I letos jej ozdobilo vystoupení žáků 2. tř ZŠ s paní učitelkou Pavlou Markvartovou. Desítky přítomných přivítal starosta městysu Honza Vnouček a návštěvníci se mohli po zimě prohlédnou trvalou zajímavou expozici řemesel české vesnice, která již od roku 2000 představuje s čím a jak žili a pracovali naši předci ve vsích. V podkroví v posledních letech vystavovali peručtí výtvarníci své obrazy. Letos se tam po 17 letech vrátil Mirek Plazík Blažek s výstavou fotografií OHLÉDNUTÍ 2008 - 2023. Představuje zde malý výběr svých prací z proběhlých výstav v Galerii u Plazíka, včetně dalších prací z posledních asi 16 let.

I ve třetí perucké výstavní síni, Galerii U kozorožce, byla v sobotu 20.4.24 vernisáží zahájena výstava JAKO ZRCADLO. Své obrazy z posledních let zde představuje nová mladá perucká výtvarnice Káťa Nováková. Po skvělém hudebním vystoupení galeristka Viera Hermína Kopicová přivítala zaplněnou galerii a poté si přítomní prohlédli i zamluvili hezké autorčiny akvarely, vzniklé v posledních letech, nyní i na Peruci. A kdy můžete výstavy navštívit? Muzeum české vesnice je otevřeno od úterý do neděle od 10:00 do 16:30 hodin (s polední přestávkou). Obě soukromé galerie jsou otevřeny o sobotách, nedělích a svátcích od 10 do 17 (18) hodin. (mPb)

Napsal(a): Miroslav Blažek

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video