Sem bych nechtěl. Studenti byli ve vězení

2024-05-24 07:42:00

VŠEHRDY – Prevence kriminality a užívání drog jsou důležitým tématem v naší společnosti. Exkurze do věznic jsou jednou z možností, jak přispět k osvětě a ukázat důsledky kriminálního jednání. Přispívá k tomu nejen autentické prostředí, ale i reálné příběhy samotných vězňů. Ve Všehrdech se při exkurzích během prvních čtyř měsíců vystřídalo více 350 studentů a jejich pedagogů.

Studenti na chvíli poznají svět za mřížemi, realitu, která je pro většinu lidí nepředstavitelná. Dozvědí se o systému vězeňství v české republice, o historii i současnosti Věznice Všehrdy, o její profilaci pro mladistvé odsouzené muže, o typu věznice. Velmi cennou zkušeností je osobní kontakt s vězni, kteří vypráví svůj životní příběh a důvody, které je dostaly za mříže. Ne vždy to jsou lidé, kteří se od dětství potýkají s nepříznivým rodinným prostředí. Mnohdy je na scestí svedla parta, jejímž členům se chtěli vyrovnat. Často jsou to velmi pohnuté příběhy. Studenti se jejich prostřednictvím přenesou na specializovaný oddíl a seznámí se s průběhem výkonu trestu. Mají možnost se odsouzených na cokoli zeptat.

Na závěr každé exkurze pak na vlastní kůži poznají, jaké to je být zavřený v cele na oddělení výkonu kázeňských trestů. Zjistí účel poutacího lůžka a vyzkouší si vycházku na dvoře oddílu. Při odchodu dost často od studentů slýcháme, že by se za mřížemi ocitnout nechtěli. A tak jsme přesvědčeni, že tyto akce mohou zanechat hluboký dojem a přispět k uvědomění si drsných následků kriminálního jednání. Pro pedagogy je to pak vítaná podpora při výuce základů společenských věd. (var)

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video