Sem bych nechtěl. Studenti byli ve vězení

2024-05-24 07:42:00

VŠEHRDY – Prevence kriminality a užívání drog jsou důležitým tématem v naší společnosti. Exkurze do věznic jsou jednou z možností, jak přispět k osvětě a ukázat důsledky kriminálního jednání. Přispívá k tomu nejen autentické prostředí, ale i reálné příběhy samotných vězňů. Ve Všehrdech se při exkurzích během prvních čtyř měsíců vystřídalo více 350 studentů a jejich pedagogů.

Studenti na chvíli poznají svět za mřížemi, realitu, která je pro většinu lidí nepředstavitelná. Dozvědí se o systému vězeňství v české republice, o historii i současnosti Věznice Všehrdy, o její profilaci pro mladistvé odsouzené muže, o typu věznice. Velmi cennou zkušeností je osobní kontakt s vězni, kteří vypráví svůj životní příběh a důvody, které je dostaly za mříže. Ne vždy to jsou lidé, kteří se od dětství potýkají s nepříznivým rodinným prostředí. Mnohdy je na scestí svedla parta, jejímž členům se chtěli vyrovnat. Často jsou to velmi pohnuté příběhy. Studenti se jejich prostřednictvím přenesou na specializovaný oddíl a seznámí se s průběhem výkonu trestu. Mají možnost se odsouzených na cokoli zeptat.

Na závěr každé exkurze pak na vlastní kůži poznají, jaké to je být zavřený v cele na oddělení výkonu kázeňských trestů. Zjistí účel poutacího lůžka a vyzkouší si vycházku na dvoře oddílu. Při odchodu dost často od studentů slýcháme, že by se za mřížemi ocitnout nechtěli. A tak jsme přesvědčeni, že tyto akce mohou zanechat hluboký dojem a přispět k uvědomění si drsných následků kriminálního jednání. Pro pedagogy je to pak vítaná podpora při výuce základů společenských věd. (var)

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video