Orchideje kam se podíváš v lounském muzeu

Lucie Steklá 2024-05-12 13:41:00

Louny - Další muzejní exkurze s přírodovědci zavede zájemce Nejen za orchidejemi Českého středohoří.

V sobotu 12. května navštíví Třtěnské stráně, kde se seznámí s naší největší orchidejí i fenoménem bílých strání. ,,Poté se podíváme na slavnou geologickou lokalitu Kamenná slunce u Hnojnic a exkurzi zakončíme na čedičovém Týneckém chlumu u Chraberců. Sraz je v 9:30 hodin v Třtěně na návsi. Předpokládaný konec kolem druhé hodiny odpolední. Akce se koná za každého počasí. Vstupné dobrovolné. Doporučené vybavení: turistická obuv, část trasy povede okrajem pole,“ zvou přírodovědci.

Orchidejím se věnována také nová výstava v lounském muzeu, která se návštěvníkům otevřela vernisáží v úterý 7. května. Název má Za orchidejemi Českého středohoří . ,,Přijďte si prohlédnout orchideje, vzácné krásky naší přírody, v detailu na velkých fotografiích. Seznámíte se s jejich příběhy, i s tím, jak se jim daří v Českém středohoří. Výstava potrvá do 25. srpna,“ lákají a výstavu muzejníci. Výstava shrnuje výsledky dlouhodobého sledování výskytu orchidejí v Českém středohoří. Připravilo ji Oblastní muzeum v Litoměřicích v roce 2019 ve spolupráci s botaniky a fotografy, v návaznosti na druhé vydání knihy Orchideje Českého středohoří. Výstavu doplňují herbářové položky ze sbírek Oblastního muzea v Lounech.

S orchidejemi se na výstavě mohou seznámit i děti prostřednictvím omalovánek a pexesa. Přijďte a objevte krásu českých orchidejí. (lus)

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video