Třeťák Zdeněk Danda zabodoval se svou básní v soutěži Bezpečná doprava budoucnosti

Hedvika Mašková 2024-05-29 10:02:00

Kam se doprava ještě může vyvíjet? Už nyní existují vozidla, která nebudou potřebovat řidiče. Bude tato doprava bezpečná? A kam až se bude vyvíjet? Zapojit svou fantazii, jak by mohla vypadat doprava v budoucnosti, a zda takové cestování bude bezpečné, vyzvala žáky mateřských a základních škol nezisková organizace Bezpečně na silnicích a vyhlásila literární a výtvarnou soutěž. Do té se přihlásil se svou básní také Zdeněk Danda ze 3. A Základní školy Komenského alej v Žatci. Jeho báseň, kterou nazval ,,Výlet do vesmíru”, zaujala a umístila se na druhém místě krajského předkola.

Diplom a výhru dorazil předat Zdeňkovi Dandovi přímo do školy zástupce Policie ČR z Ústí nad Labem. Pro třeťáka to bylo nečekané překvapení a na fotografii je vidět jeho bezprostřední radost. 

Výlet do vesmíru

Letěli jsme do vesmíru

a tam žili lidé v míru.

Oni tam na židli jezdili

a my jsme se tomu divili.


Židle byla vytuněná,

obrázkami vylepšená.

Jezdili tam i na koni

a byli tam i ufouni.


Ufouni se hezky smáli,

my jsme se jich trochu báli.

Nasedli jsme do svých raket

a letěli do svých planet.

Zdeněk Danda, 3. třída

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video