KAM ZA KULTUROU - LOUNSKO - ŽATECKO - PODBOŘANSKO

Alla Želinská 2024-05-30 08:29:00

Dětské dny, Lenešické slavnosti, Pohádková stezka, Kytičková slavnost, Pivní slavnosti v Petrohradu, taneční víkend v Podbořanech, výstavy v Polánkově muzeu i v Pegasu, koncert na Tvrzi Divice, Gulášování v Oboře, Truck Week - je toho spousta!

LOUNSKO

AKCE

SOKOLOVNA HŘIVICE

30. 5. (18 h) NEVĚRA PRO DVA. Obec Hřivice a Koštičtí divadelníci vás zvou na komedii L. Albauma a D. Jacobse. Odvoz z Touchovic a Markvarce zajištěn. Sraz v 17:15 u autobusových zastávek.

LETIŠTĚ PANENSKÝ TÝNEC

31. 5. - 2. 6. TRUCK WEEK 2024. Sraz pro milovníky velkých aut a dobré zábavy. V pátek večer zábava s DJ K. Fialou. V sobotu spanilá jízda, mj. soutěže pro děti, zdarma skákací hrad a děti potěší Mickey a Minie.

MÍROVÉ NÁMĚSTÍ LOUNY

1. 6. (8 - 12 h) FARMÁŘSKÉ TRHY. Nabídka čerstvé zeleniny, ovoce, rostlin, potravin a produktů přednostně z Loun a okolí.

VÝSTAVIŠTĚ LOUNY

1. 6. (10 h) LOUNSKÉ PARKOVÁNÍ. Sranda turnaj ve fotbale. Bez brankáře, zá-kaz použití kopaček, povoleny jsou tenisky a turfy, bohatá tombola. Návštěva maskotů, zábava pro děti, malování na obličej. V 18 hodin zahraje kapela Aliance ROCK.

ZUŠ LOUNY

1. 6. (13 - 18 h) Lenešické slavnosti. Na slavnostech v Lenešicích vystoupí bubenický soubor Superkus. Součástí bude výstava obrázků žáků školy, kteří dojíždějí z Lenešic.

OBEC LENEŠICE

1. 6. (14 h) LENEŠICKÉ SLAVNOSTI - 2. ročník. Den pro celou rodinu. Pro návštěvníky připraven bohatý kulturní program, dětské atrakce, stánky s občerstvením. Na akci spolupracují všechny místní spolky, loutkáři a mnoho dalších dobrovolníků.

NA VALÍCH LOUNY

1. 6. (12 h) DOVALTE NA VALE. Street FESTIVAL jídla, hudby a pití. Celodenní program pro děti i dospělé, pro děti kousek navíc k jejich svátku. Vystoupí HD Zlouni, mažoretky Slunečnice, kapela Highland, Dj Kopy, 4. cenová, A Bag of potatoes a další… Vstupné zdarma, ostatní za peníze.

MĚSTYS SLAVĚTÍN

1. 6. (10 - 12 h) Blešák Pod lesem - Opět se ulice Pod lesem ve Slavětíně stane místem, kde můžete poslat dál nepotřebné a dotahat si domů nové kousky.

OBORA - AREÁL U VODNÍKA

1. 6. (14 h) GULÁŠOVÁNÍ V OBOŘE. Soutěž ve vaření guláše u řeky. Občerstvení zajištěno. Přihlášení do soutěže na: oborstipatrioti@seznam.cz, nebo 777 067 490, případně na OÚ Obora.

LETNÍ CVIČIŠTĚ TOUCHOVICE

1. 6. (14 h) DĚTSKÝ DEN. Divadelní představení O Honzovi a Barušce, skákací hrad, soutěže, táborák. V případě hezkého počasí bude hasičská pěna a vodní skluzavka. Občerstvení pro všechny je samozřejmostí.

MĚSTYS PERUC

1. 6. (14 h) DĚTSKÝ DEN. Zábavné od-poledne se soutěžemi a pěnou. Pořádají spolky v Peruci. Na fotbalovém hřišti.

OBEC STRADONICE

1. 6. (16 h) VESMÍRNÝ DĚTSKÝ DEN. Soutěže, malování na trička, nanuky a další sladkosti, masky vítány. Před restaurací (v případě deště na sále). Klub žen Stradonice.

OBEC VOJNICE (KOŠTICE)

1. 6. (15 h) DĚTSKÝ DEN VE VOJNICÍCH - u rybníka ve Vojnicích. Program: soutěže pro děti, 16.30 - představení "Možná přijde i kouzelník". Nejen pro děti je nachystané občerstvení (palačinky, cukrová vata, nanuky, limonáda, klobásky a pivo). Dále se můžete těšit na živá zvířátka a tanec v bublinách. Svoz z Koštic ve 14.30 hod. a ve 14.45 hod. od autobusové zastávky v Košticích. Svoz dítěte pouze za doprovodu dospělé osoby.

LOUNY, PARKOVIŠTĚ LEGIOS (Jateční ul)

2. 6. (6 - 12:30) Open blešák - Blešák bude fungovat dále každou neděli až do října, otvírací doba od 2.6. 6:00-12:30. KDO MŮŽE PRODÁVAT NA BLEŠÁKU? Prodávat může úplně každý.

KAVÁRNA ZA DUBEM PERUC

2. 6. (17 h) KONCERT ROPS. Stodolní divadlo v usedlosti Za Dubem vás zve na koncert Ročovského pěveckého sboru.

KULTURNÍ DŮM SMOLNICE

2. 6. (14 h) PICHLOVANKA. Přijďte si užít nedělní odpoledne s dechovou kapelou.

TVRZ DIVICE

2. 6. Koncert - Monika Absolonová a piano. Královna českých muzikálových jevišť a bronzová slavice Monika Absolonová se vrací na Tvrz Divice! Za doprovodu skvělého pianisty Ondřeje Hájka vystoupí exkluzivně přímo pod širým nebem, v romantickém prostředí hlavního nádvoří. Tvrz bude otevřena od 15hodin a koncert začne v 18 hodin.

OBECNÍ KNIHOVNA PERUC

3. 6. (18 h) JAK SE ŽIJE A CESTUJE po Zimbabwe. Přednáška afrikanistky Marie Imbrové o její pomoci dětem v Tengenenge a každoročních cestách do této země s dob-rovolníky, o přípravách a realitě... Prodej afrických artefaktů. Vstupné dobrovolné.

MĚSTSKÁ KNIHOVNA LOUNY

3. 6. (17:30) Vernisáž výstavy KVĚTINY. První výstava představující pestrou kolekci děl vytvořených studenty projektu Druhý věk Louny, frekventantů předmětu Ateliér. Vystoupení žáků paní učitelky Ivany Derflerové a Kateřiny Štolové ze ZUŠ Louny.

OBLASTNÍ MUZEUM LOUNY

4. 6. (17 h) O VÝROBĚ HARMONIK V LOUNECH. V rámci projektu Třetí věk Louny a cyklu Tajemství Loun první republiky. Přednáška Jaroslava Havrlanta a Ladislava Titlbacha o výrobě harmonik v Lounech doplněná ukázkami typů heligonek a harmonik z muzejních sbírek.

KINO LOUNY

30. - 31. 5. (17:30) IMAGINÁRNÍ PŘÁTELÉ. Příběh, který uvidíte, až uvěříte.

31. 5. (15:00) PRINCEZNA NA HRÁŠKU. Klasická pohádka v novém zpracování a s hvězdným obsazením.

31. 5. (22:00) MEDVÍDEK PÚ: KREV A MED II. Medvídek Pú a Prasátko jsou zpět a k jejich pomstě se přidávají i Tygr a Sova!

KINO POSTOLOPRTY

30. 5. (17:00) SUPRÁKOVI. Animovaný, dobrodružný. Jedenáctileté herní nadšenky-ni Hedvice se obrátí život vzhůru nohama.

VÝSTAVY

GALERIE MĚSTA LOUN

MARIANA ALASSEUR - HRANICE SVĚTLA. Výstava potrvá do 31. 7.

OBLASTNÍ MUZEUM LOUNY

DIVÉ KRUŠNÉ HORY. Krajinářské fotografie fotografa a výtvarníka Jakuba Rejenta. Do 16. 6.

ZA ORCHIDEJEMI ČESKÉHO STŘEDOHOŘÍ. Potrvá do 25. 8.

ZTRACENÝ SVĚT NA SNÍMCÍCH KARLA GOSZLERA. Do 29. 12.

ZA KRÁSOU KAMENŮ. Do 1. 11. 2029.

GALERIE BENEDIKTA REJTA

JE TO HRA. Výstava je součástí trilogie Krása - Hra - Duše. Místo vyčerpávající ma-nifestace hry v umění vytváříme kreativní hřiště pro děti a dospělé. Potrvá do 3. 11.

GALERIE U PLAZÍKA PERUC

ZAJÍMAVOSTI KOLEM NÁS. Výstava fotografií Josefa Holoty, který se inspiroval častými cestami do Ústeckého a Plzeňského kraje a jejich okolí. Potrvá do 23. 6.

ŽATECKO

AKCE

MĚSTSKÉ DIVADLO ŽATEC

30. 5. (16 h) SLAVNOSTNÍ PŘEDÁVÁNÍ MATURITNÍCH VYSVĚDČENÍ Gymnázium Žatec. Akce Gymnázia Žatec.

4. 6. (8:10, 9:15, 10:30) PASOVÁNÍ PRVŇÁČKŮ NA ČTENÁŘE. Vstupné 30 Kč.

4. 6. (19 h) MILIONOVÝ ÚDRŽBÁŘ. Agentura Harlekýn, Eric Assous. Jako milionář zklamal. Uspěje jako bezdomovec?

MŠ U JEZU Žatec

30. 5. (14:30 h) Kytičková slavnost - na školkové zahradě. Loučení se s budoucími prvňáčky, vystoupení, dílničky, občerstvení.

PARK ŽATEC

30. 5. (8:30 - 12 h) Pohádková stezka - pro mateřské školy. Připravil DDM Žatec.

KLÁŠTERNÍ ZAHRADA ŽATEC

2. 6. (13 - 17 h) DĚTSKÝ DEN. Skákací hrady, soutěže o ceny, vystoupení Pepe a Pipi, malování na obličej, airbrush tetování, tvořivé dílny s Městskou knihovnou a občer--stvení. Vstupné 50 Kč, děti do 3 let zdarma.

REGIONÁLNÍ MUZEUM ŽATEC

30. 5. (17 h) PREZIDENTSKÉ NÁVŠ-TĚVY V ŽATCI. Slavnostní zahájení výstavy křtem stejnojmenné knihy Milady Krausové, která přibližuje atmosféru návštěv hlav našeho státu ve městě chmele. Do 29. 9.

STARÁ PAPÍRNA ŽATEC

28. - 30. 5. (9 - 17 h) KVĚTNOVÉ DÍLNIČKY ve Staré papírně ve znamení Máj – lásky čas. Přijďte si vyrobit pro své nejmilejší srdíčka, květiny, přáníčka apod. Zvýhodněné vstupné MŠ á 15 Kč a ZŠ á 25 Kč tvořící osoba, doprovod vstup zdarma.

PŘÍRODOVĚDNÉ CENTRUM Žatec

1. 6. (14 a 15 h) ZTRACENÍ v Africe; KOUZELNÝ GLOBUS - premiéra.

2. 6. (15 h) 3-2-1 Start! Sobota a neděle promítání pro veřejnost. Vstup zdarma.

KIOSEK STROUPEČ

31. 5. (18 - 22 h) OBČERSTVENÍ - Klubovna (čp. 27). Otevřeno - přijďte!

MĚCHOLUPY U ŽATCE

1. 6. (13 h) DĚTSKÝ DEN s BibiBum a Tlapkovou patrolou! Až do 19 hodin.

OBEC BITOZEVES

1. 6. (14 h) DĚTSKÝ DEN na hřišti za kulturním domem. Hry, soutěže, odměny.

OBEC HOLEDEČ

1. 6. (14 h) DĚTSKÝ DEN na fotbalovém hřišti - odpoledne pro malé i velké děti!

VÝSTAVY

REGIONÁLNÍ MUZEUM ŽATEC

ZLATÉ POKLADY FILMOVÉHO HOLLYWOODU. Unikátní výstava originálních filmových rekvizit. Potrvá do 16. 6.

ŽATECKÝ POKLAD. Aktuální časy prohlídek - v rezervačním systému. Do 29. 12.

STARÁ PAPÍRNA ŽATEC

PES, VĚRNÝ PŘÍTEL ČLOVĚKA. Panelová část a sbírka historických psích známek, předměty související s chovem, výcvikem psů, trofeje zapůjčili Petr Malý ze Žatce a další žatečtí kynologové. Do 7. 11.

Otevírací doba: út - pá: 9 - 17; so 13 - 17 h.

MEDERŮV DŮM ŽATEC

KAREL ŘEPKA: OBRAZY ČESKÝCH PANOVNÍKŮ A PANOVNIC.

GALERIE U RADNICE ŽATEC

VZPOMÍNKY NA ŽATEC. Obrazy Františka Starého. Do 29. 6.

Otevřeno každou sobotu 14 - 17 hod. V jiný čas domluvou na tel. 773 943 558.

GALERIE SLADOVNA ŽATEC

Stálé expozice: SLADOVNICTVÍ - můžete se pokusit vyrobit slad v interaktivní hře.

ŽATEC VE FILMU - zhlédnete ukázky a obdržíte mapu s filmovými místy.

HISTORIE NEOBYČEJNÉ TUŽKY - největší sbírka tužek Emanuela Petráně, kde si můžete vyrobit svou tužku.

Výstava: CESTA NA SEVER - výstava žáků výtvarného oboru ZUŠ Žatec. Do 13. 6.

Otevřeno: Úterý - neděle 10 - 15 hod.

PODBOŘANSKO

AKCE

DDM PODBOŘANY

30. 5. (14 h) TURNAJ v petanque - koulená. Přijďte si zahrát!

NÁRODNÍ DŮM PODBOŘANY

31. 5. - 2. 6. Taneční víkend LATIN mama & baby DANCE. Pro koho je víkend určen: maminky s dětmi v nosítku, šátku (od narození, věkově neomezeno), maminky s "běhacími" dětmi, pro maminky, které potřebují děti pohlídat, aby si mohly samy zatančit, zrelaxovat (hlídání bude zajištěno), doprovod tančící i netančící (babička, kamarádka, sestra, manžel, přítel...),  pro ženy bez dětí, kterým nevadí společnost maminek a dětí.

KULTURNÍ DŮM PODBOŘANY

1. 6. (13 - 16 h) VÝSTAVA SLUNEČNICE. Výtvory studentů gymnázia a střední odborné školy, mladých umělců z okolí. Ve všední dny výstavu v KD Pegasu zpřístupní správce KD Karel Fiala (do 3. 6.).

PIKNIKOVÁ LOUKA PODBOŘANY

1. 6. (14 h) DĚTSKÝ DEN. Přijďte se s dětmi pobavit, Informační centrum města Podbořany vás zve na zábavné odpoledne plné soutěží, her, hudby, tanečků. Těšit se můžete na skákací hrady, hasičskou pěnu, malování na obličej. Občerstvení zajištěno.

MĚSTSKÁ KNIHOVNA Podbořany

1. - 6. 6. TÝDEN ČTENÍ DĚTEM. 1. 6. od 14 h. v rámci Dětského dne na piknikové louce čtenářský koutek, odpočinková zóna. 3. 6. komiksový workshop s pracovními listy Kláry Smolíkové, 5. 6. výtvarné dílny pro děti a rodiče zaměřené na oslavu Dne otců, stezka se zábavnými úkoly pro děti a tatínky. 6. 6. pohádkové čtení a hraní se zvířátky (vždy od 15 do 17 hodin).

OBEC OČIHOV

8. 6. (15 h) TRADIČNÍ DĚTSKÝ DEN v Očihově. Děti a jejich velký den! V Očihově o něm samozřejmě víme a každý rok se pro děti snažíme vymyslet co možná nejkrásnější odpoledne. Fantastický den plný aktivit ušitý jen pro vaše děti? V Očihově ano!

AREÁL MYSLIVNY VROUTEK

27. 5. - 2. 6. PŘÍŠERKOVÁ ŘÍKANKOVÁ POHYBOVÁ CESTA. Udělejte si po celý týden veselejší procházku areálem Myslivny. Na konci cesty můžete přispět volnočasovému centru Vilém přes QR kód.

PIVOVAR PETROHRAD

1. 6. (11 - 20 h) PIVNÍ SLAVNOSTI v Petrohradu. Velký výběr piv, jídla. Skvělí místní hudebníci budou během akce vystupovat naživo. Vstup zdarma.

Římskokatolická FARNOST PODBOŘANY

30. 5. (18 h) SLAVNOST Těla a Krve Páně. Mše sv. v 18 h. Po mši eucharistický průvod. Zvány jsou družičky na sypání květin. Kostel sv. Petra a Pavla.

31. 5. (17:30) SVÁTEK Navštívení Panny Marie. V 17:30 Novena k Matce Boží Ustavičné Pomoci a Májová pobožnost, potom mše svatá. Kostel sv. Petra a Pavla.

VÝSTAVY

MUZEUM PODBOŘANY

HANS Kudlich - OSVOBODITEL SED-LÁKŮ. Putovní česko-německá výstava.

HLASY ČECHŮ Z VOLYNĚ. Expozice zprostředkovává osudy volyňských Čechů.

PRAVĚK A RANÝ STŘEDOVĚK POD-BOŘANSKA. Stálá expozice - pohled do dávné minulosti regionu Podbořanska.

GEOLOGIE PODBOŘANSKA - stálá expozice v novém provedení. Přijďte se podívat!


Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video