Oblastní slet ve Zbrašíně

Lucie Steklá 2024-06-08 08:36:00

Vyvrcholení sletových příprav v regionu byl sobotní oblastní slet ve Zbrašíně. Na tamním hřišti se představili zástupci Sokola z Župy Sladkovského se skladbami, které budou součástí sedmnáctého Všesokolského sletu v Praze. Na XVII. všesokolském sletu bude předvedeno 12 sokolských hromadných skladeb pro všechny věkové kategorie.

 Na snímku skladba V rytmu srdce, určená pro dorostenky a ženy. V rytmu srdce má v sobě prvky jazzu a swingu, o kterém se říká, že tepe v rytmu srdce. ,,Je ryze taneční bez nářadí a vyjadřuje radost z pohybu. Tančíme na tři písně Vojtěcha Dyka, kde v poslední skladbě 'Hladiny' zpívá o tom, že život je pohyb, změna a zastavení znamená konec. Ze závěrečného textu mi v uších zní „do rytmu srdce tančí svět, čeří se čeří hladiny,“ říká ke skladbě její autorka Kateřina Matušínská.

Kdo nestihl oblastní slet ve Zbrašíně, ani před dvěma týdny v Chlumčanech, může sletové skladby vidět ještě na župním sletu, který proběhne 23. června v Lounech.

Oblastní slety spojují české sportovní prostředí v regionech. Přehlídek se totiž účastní i nesokolské sportovní a kulturní spolky. Všesokolský slet, událost, která nemá ve světě obdoby a je největší společenská akce roku 2024 v Česku, se uskuteční v týdnu od 30. červa do 5. července. „Slet vždycky byl a je nejen sportovním, ale i společenským svátkem, kterému předcházejí celé roky příprav. Nasazení sester a bratrů je obrovské, jsou to stovky hodin nácviku trvajícího déle než rok a to nepočítám čas, kteří stráví autoři vymýšlením skladby,“ říká Martin Chlumský, starosta České obce sokolské. (lus), foto: pořadatelé 

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video