Zahradní slavnost s podtitulkem den školní jídelny

Lucie Steklá 2024-06-09 12:41:00

Uskutečnila se v areálu Mateřské školy Fügnerova Louny. Akce byla součástí 5. ročníku Festivalu rodin a konala se ve spolupráci se společností Náhradní rodiny Ústeckého kraje.

 

Navzdory vrtochům počasí se akce uskutečnila v hojném počtu rodičů a dětí. Celé odpoledne bylo zahájeno ochutnávkou od farmářů - mléko z farmy Slavětín, farmáři z Židovic, rodinná farma Děčany, mlýn z Nového Jimlína jsou naši pravidelní dodavatelé. ,,Jejich výrobky se stali součástí dobrot na stolech - šneci plněné sýry a špenátem, slané štrůdly, domácí chleby, sýrové mísy a dokonalé pomazánky - rybí, z červené řepy, hrášková, z čočky Beluga, zeleninové a cizrnové. Vše dochuceno našimi bylinkami ze zahrádky a ovocem a zeleninou,“ přiblížili akci zástupci mateřinky.

Následovalo slavnostní otevření nové zahrady, která je rozdělena na tři části. Hrací část, jejíž součástí jsou prolézačky, houpací hnízdo, mlhoviště, pískoviště, kulturní část s malým podiem a lavičkami, nechybí pergola, a užitková část s ovocnými stromy - jabloně, hrušky, maliny, ostružiny, třešně, zvýšené záhony - jahody, hrášek, bylinky, rebarbora, rajčata a papriky, nechybí kompostéry a nádrže na vodu. Stánek společnosti Náhradní rodiny Ústeckého kraje měl velkou návštěvnost. Učitelky, babičky, maminky, tatínkové si přišli poslechnout vše o pečujících osobách a o možnosti pomoci a další spolupráci. ,,Celé odpoledne se neslo v přátelském prostředí s úsměvem, výskotem dětí, no prostě skvělou atmosférou,“ hodnotilo vedení školky. foto: archiv školky

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video