Lávka přes Ohři se na několik dní uzavře

Lucie Steklá 2024-06-10 07:46:00

V září, po letních prázdninách, proběhnou údržbové práce a nátěry.

Louny - Kontroly lávky přes Ohři v Lounech ukázaly, že je ve špatném technickém stavu a potřebuje renovaci. Jen co se tato zpráva dostala mezi veřejnost, zvedla se vlna kritiky směrem k radnici. Pobouření vyvolaly in-formace v médiích, že by lávka měla být během prací zavřená dva měsíce, a to během letních měsíců, kdy je nejvíce využívána. To ale není pravda. Po-dle vyjádření radnice, omezení oblíbené lávky pro pěší u železničního mostu přes Ohři za zimním stadionem potrvá jen v řádu jednotek dní. ,,Ke krátkodobému uzavření dojde po letních prázdninách zejména z důvodu údržbových prací,“ zní z radnice. Lávku pěší vyžívají při cestách do zahrádkářské kolonie, či procházkám k řece.

Město Louny vypsalo zakázku na opravu využívané lávky přes Ohři s termínem plnění od června do konce října. Již v samotném zadání je uvedeno, že se jedná o údržbové práce. ,,Projektant nás uklidnil, že se opravdu jedná o údržbové práce, které se částečně mohou dělat za provozu. Jde především o nátěry. Natírat pochopitelně nelze za deště ani v zimě a zároveň je potřeba čas na uschnutí nátěrů. Proto je zakázka časově nastavena tak, jak je. Práce je možné zvládnout podle projektanta v řádu jednotek dní. Je možné, že lávka bude uzavřena pouze týden. Záleží ovšem na počasí. Více k této události můžeme sdělit teprve poté, až zakázku vysoutěžíme a budeme mít dodavatele, s kterým se dohodneme na průběhu prací,“ vysvětlil mluvčí Městského úřadu Louny Marcel Mihalik.

Reagoval tak na šíření informací některými médii, která referovala o uzavření lávky o letních prázdninách bez jakéhokoli ověření faktických okolností ze strany města, tudíž interpretovala situaci subjektivně.

Lávka projde opravou po třech letech. Kvůli havarijnímu stavu byla lávka zavřená na přelomu let 2020 a 2021, kdy proběhla její částečná rekonstrukce zahrnující nejnutnější opravy za osm set tisíc korun. (lus, mim)

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná(ý) účetní - Obec Perštejn

Možno na plný či poloviční úvazek, lhůta pro podání přihlášky: do 12.7.2024. Plné znění obsahu výběrového řízení naleznete na www.obec-perstejn.cz či úřední desce OÚ.
Tel.: 474394184
WWW: www.obec-perstejn.cz
E-mail: starosta@obec-perstejn.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video