Malí kuchtíci z Peruce a Lenešic uspěli v projektu Zdravá 5

Lucie Steklá 2024-06-18 09:56:00

Peručtí školáci zvítězili, žáci 1. a 2. třídy, ve finále Zdravé 5, unikátním celorepublikovém vzdělávacím programu pro základní i mateřské školy, který je zaměřený na zdravý životní styl, především v oblasti zdravé stravy. Stříbrnou příčku brali v kategorii 3. až 5. třídy kuchaříci z Lenešic.

Do finále se probojovalo pět škol a organizací z Ústeckého kraje, a to v konkurenci 550 týmů z celého Česka probojovaly. Finalistů velkého finále soutěže Zdravé 5 bylo patnáct. V něm tříčlenná družstva mladých kuchtíků chystala vtipné jednohubky nebo zdravou pizzu. Vítězové si rozdělili věcné a zážitkové ceny v hodnotě 11() tisíc korun. V rámci prvního kola vařily tříčlenné týmy své originální a zdravé pokrmy pod vedením pedagoga. Odborná porota a veřejnost pak na základě fotografií a příběhu každého týmu vybrala patnáct finalistů. „Dnes jsme se zúčastnili celostátní soutěže Zdravá 5. Získali jsme opět první místo. Chtěla bych poděkovat všem, kdo nás podpořili. Velký dík patří také klukům za krásně odvedenou práci, ” uvedla Jitka Müllerová, učitelka perucké školy. Ve Velkém finále prvňáci a druháci chystali vtipné jednohubky a připravovali estetický a zdravý talíř. Ve druhé polovině dne soutěžili starší školáci, kteří pekli domácí pizzu a odpovídali v soutěžním kvízu o zdravém stravování. „Soutěž nás inspirovala i do dalších dní a snažíme se ji využívat při našem kroužku vaření. Do této soutěže musíte zapojit nejen fantazii, ale především srdce. Když děláte něco s láskou, tak se vám to vždy vrátí. A mně se to vrací tím, když vidím, jak jsou děti při vaření šťastné a plni dojmů z toho, co dokázaly. To už je pro mě ohromný úspěch a výhra, ” popsala J. Müllerová ze ZS Peruc, jejíž tým Tři M. zvítězil v nejmladší školní kategorii.
,,Chceme touto soutěží děti vést ke zdravému stravování zábavnou a nenásilnou formou. Navíc letos měli za úkol využít všechny suroviny z nákupu, takže je učíme také při vaření neplýtvat, ” vysvětluje Alena Paldusová, manažerka projektu Zdravá 5. „Máme velkou radost, že se každý rok hlásí více týmů a na finále dorazí často i z velké dálky. A jsme opět ohromeni kulinářskými dovednostmi malých kuchtíků i nadšením všech pedagogů, ” doplňuje.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video