Náměstek hejtmana Jiří Kulhánek: Podporujeme sport jako součást životního stylu

Jiří Kulhánek, náměstek hejtmana ÚK 2024-06-20 14:39:48

Již ve starověkých Aténách ctili kult ducha i těla. Po vzoru antických předků podporujeme nejen vzdělávání, ale i sport ve všech formách: od dětské populace po seniory.

Nejrozsáhlejší podporu dáváme do venkovských a městských sportovních oddílů, které mají největší záběr na děti a mládež a nemusí jít nutně jen o sportovní talenty. Cílem je především smysluplně strávený volný čas naší budoucí generace. Trenérem bývá často někdo z rodičů, bývalý sportovec, který předává své životní zkušenosti a návyky další generaci bez nároku na odměnu.

Podpora samozřejmě patří i vrcholným sportovcům, například při přípravě na blížící se olympijské hry, ale i ty paralympijské pro sportovce se zdravotním postižením. A tak můžeme na konci července držet palce například zápasníkovi Arturu Omarovovi z Chomutova, stejně jako jsme v květnu fandili našim hokejistům Ondrovi Kašemu a Davidu Kämpfovi, kteří vyrostli na našich stadionech v Kadani a Chomutově přes mládežnické oddíly po velké vzory svých následovníků.

Naši podporu mají samozřejmě i hendikepovaní sportovci, ale i mentálně postižení, pro které pořádáme řadu sportovních klání v rámci kraje stejně jako pro naše seniory. Sport je prostě láska na celý život.

Podpora sportu je podporou životního stylu. Držme se této jednoduché myšlenky a vyrostou nám další generace šikovných a sebevědomých lidí, které náš kraj potřebuje jako sůl. I proto dáváme násobně větší podporu do sportu, než tomu bylo v minulosti.

Foto: Krajské sportovní hry seniorů

Napsal(a): Jiří Kulhánek, náměstek hejtmana ÚK

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video