Klášterecké Prameny rozproudí posluchače

2024-07-08 08:37:00

Klášterec - 20. ročník prestižního letního festivalu nabízí ve dnech 9. až 14. července paletu koncertů klasické, populární, jazzové, swingové i etnické hudby. Všechny se konají na nádvoří kláštereckého zámku, který se nachází na levém břehu řeky Ohře a je obklopen nádherným anglickým parkem. I letos je připravena tzv. mokrá varianta v podobě krásného kulturního domu, který byl otevřen v roce 2022.

Pořadatelé festivalu jsou: Město Klášterec nad Ohří, Zámek Klášterec nad Ohří a agentura Subiton houslisty Jaroslava Svěceného, který je zároveň uměleckým ředitelem, dramaturgem a spoluzakladatelem Kláštereckých hudebních pramenů.

Jubilejní ročník je opět ve znamení opravdových osobnosti svých oborů: hned v prologu festivalu (9. 7.) vystoupí Kvarteto V4, kde hrají mezinárodně ostřílení interpreti ze všech zemí Visegrádské čtyřky. O den později (10. 7.) vystoupí legenda operního světa, sopranistka Gabriela Beňačková s barytonistou Jakubem Pustinou ve speciálním festivalovém programu. Tato operní diva se vrací na festival po mnoha letech a její koncert je hudbymilovným publikem nesmírně očekáván. Jedním z vrcholů festivalu bude koncert neméně světově proslulé pěvkyně Evy Urbanové (11. 7.), která za doprovodu Moravského klavírního tria přednese celou paletu českého a světového repertoáru. 12.července zazní Slavnostní koncert k 20.výročí festivalu, v jehož průběhu postupně vystoupí vynikající interpreti, kteří již v minulosti na festivalu koncertovali: kytarista Lubomír Brabec, barytonista Filip Bandžak, violista Karel Untermüller, akordeonista Ladislav Horák, saxofonistka Žaneta Pelcová a klavíristka Lucie Karlová. Průvodcem tohoto multižánrového galavečera bude Jaroslav Svěcený. Sobotní večer (13. 7.) bude doslova nabitý nádhernou hudbou Antonia Vivaldiho. Zazní jeho nejznámější instrumentální koncerty včetně Čtvera ročních dob. Ve speciálně vytvořeném průvodním slovu se autorsky a herecky představí renomovaná členka Dejvického divadla Zdeňka Žádníková. Nedělním epilogem bude společný koncert mladých interpretů, absolventů houslových kurzů s Jaroslavem Svěceným a klavíristkou Lucií Karlovou.

Celý festival se ponese ve sváteční atmosféře, proběhne spoustu neformálních setkání interpretů a festivalového publika. 

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video