Hra láká na prázdniny v galerii s dětským ateliérem

Lucie Steklá 2024-07-08 07:23:00

Louny - Studentka Ateliéru textilu Karolína Kopřivová a pedagog Ateliéru volného umění I Dominik Lang jsou jedni z autorů, kteří vystavují na výstavě HRA. Výstava vychází ze sbírek Galerie Benedikta Rejta v Lounech a doplňuje ji několik instalací současných tvůrců a tvůrkyň, které vznikly na míru prostoru Galerie. Karolína Kopřivová pro prostor upravila svou interaktivní hračku inspirovanou vlastnostmi a potřebami dětí s ADHD „Odlyšák“.


Výstava HRA vychází ze sbírek Galerie Benedikta Rejta a doplňuje je o několik instalací současných tvůrců a tvůrkyň vzniklých na míru prostoru galerie. K vidění bude až do listopadu letošního roku. Během té doby, i v průběhu letních prázdniny, se k výstavě chystá několik doprovodných akcí. Dřevěný rošt pokrytý spontánní malbou Roela van der Lindena a Juliuse Reichela proměnil veřejný prostor v centru Loun a zve k trávení volného času i mimo otevírací dobu galerie.

Aktivity, které nás provázejí výstavou, jsou zaměřené především na rozvoj představivosti a spolupráce – plný průchod fantazii dáte ve hře v interaktivní expozici i výtvarných pokusech. Program je tvořený s ohledem na potřeby různých věkových kategorií i spe-cifické zájmy dětí. Rozvíjí kreativní myšlení, hledáte souvislosti nejen ve světě umění, učí děti vnímat i efektivně komunikovat.

Druh červencový týden, ve čtvrtek 11. července, se zájemci mohou těšit na workshop You Make Whatever. Grafický workshop s Ondřejem Šormem pro všechny věkové kategorie začíná v 16 hodin. ,,Ondřej Šorm je grafik a autor vizuálu výstavy HRA, se kterým aktuálně také připravujeme workshop pro děti a dospělé inspirovaný barevnou grafikou,“ uvádí galerie. Program je připravován s ohledem na všechny věkové kategorie - dorazte když je vám pět, dvacet, čtyřicet nebo osmdesát!

O týden dříve, a poté ještě několikrát, se chystá Dětský ateliér: prázdniny v galerii. ,,Každé ráno pro děti chystáme jiný program. Středeční dopoledne 10. července se můžete těšit na workshop s Maruškou Kuklovou. Kaňku máme všichni zažitou jako nechtěnou skvrnu, kterou udělalo plnicí pero bez našeho svolení. Kaňka je však i základním stavebním prvkem hravé umělecké techniky zvané "kaňkáž". Na workshopu inspirovaném kaňkážemi Vladislava Mirvalda se ponoříme do fascinujícího světa tuše a vody a vytvoříme si jedinečnou kaňkovou abecedu!“ zve galerie.

Další dětský ateliér v Galerii Ben. Rejta na programu 17. července. (lus)

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video