Vicemistři pro rok 2024!

Hedvika Mašková 2024-07-09 07:25:00

Pořadatelství Mistrovství České republiky v národní házené v kategorii dorostenci bylo tento rok přiděleno oddílu národní házené TJ Žatec. Mistrovství probíhalo na žatecké půdě za sokolovnou od minulého pátku do neděle a zúčastnily se ho nejlepší týmy z celé republiky. Jedním z nich i tým dorostenců TJ Žatec, kteří nakonec pod vedením trenéra Pavla Nociara vybojovali na mistrovství nádherné druhé místo. Nejlepším gólmanem v republice byl vyhlášen Josef Holý. Nejlepším útočníkem se stal Pavel Bejček a nejužitečnější hráč týmu Vít Šubrt, který s házenou začal teprve tento rok v březnu.

A jak utkání o stříbrné medaile probíhalo? Bitva o druhé místo přinesla Žatci soupeře z druhého největšího města - Brna. ,,Tíha okamžiku byla vidět na obou stranách, byť jsme se snažili před zápasem pomyšlení na medaile vytěsnit z hlavy. Velmi kvalitní výkon obran na obou stranách ustanovilo výsledek poločasu na 9:9,“ přiblížili utkání trenéři. Ve 35. minutě se mohli žatečtí poprvé v zápase trhnout dokonce čtyřikrát o více než jeden gól, ale problémy v přechodu do útoku. Tahání o pouhý jeden gól, kdy vždy vedli, se neslo až do 47. minuty, kdy velmi kvalitní rozehrou odskočili až na rozdíl tří gólů. ,,Pokud měla obrana v ranním zápase státní svátek a zavřeno, tak brankář měl v odpoledním zápase ke konci druhého poločasu ještě k tomu neděli. Zaslouží si absolutorium za výkon v posledních deseti minutách a zkušeně odehraná dohrávka v útoku nám přineslo to nejcennější a oslavy mohly propuknout - 2. MÍSTO NA DOMÁCÍM MČR!! Do nedělního zápasu proti Studénce jsme již nastupovali v uvolněné atmosféře a před plnými tribunami jsme ukázali opět bojovný a kvalitní výkon,“ dodali.

Realizační tým naposled osobně vyhrál a pamatuje stříbro na MČR - F. Lukeš za st. žáky v roce 2015 a P. Nociar a J. Hokr za dorostence bychom hledali už pomalu v kronice a bylo již hodně vousaté - 2009, což je taky poslední stříbro v kategorii dorost. Nyní je stříbro z roku 2024 a čekaní konečně u konce!

(hm), Foto: archiv Národní házená Žatec