Parním vláčkem do historie

Iveta Drlíková 2012-09-07 09:21:00

Žatec – Využijte mimořádnou příležitost a svezte se parní lokomotivou do depozitáře Národního technického muzea v bývalém lokomotivním depu v Chomutově. Zvláštní vlák, v jehož  čele pojede stroj 477.043 „Papoušek“, do areálu depozitáře vyráží v sobotu 8. září  z Muzea ČD v Lužné u Rakovníka. Do Žatce přijede v 11:46 a na cestu zpátky z Chomutova se vydá v 15:10. 

Depozitář bude mimořádně otevřený nejenom 8. září, ale i druhý den, a to vždy od 10 do 17 hodin, ale jen v sobotu tam cestující zaveze parní lokomotiva. Zpáteční jízdné, které uhradíte přímo ve vlaku, vyjde dospělého na 100 korun, děti od 6 do 15 let platí poloviční taxu. Přeprava jízdních kol a kočárků ve služebním voze je zdarma.
Lokomotiva „Papoušek“ byla vyrobena v roce 1954 v ČKD Praha a patřila ve své době k nejmodernějším parním strojům. Jezdí nejvyšší rychlostí 100 km/h, přetlak v kotli je 16 bar a služební hmotnost necelých 130 tun. Přezdívku „Papoušek“ si vysloužila kvůli svému nezvyklému barevnému nátěru.

 

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video