S draky přilétl podzim

Jan Vnouček 2012-09-28 00:25:00

Lubenec – Poslední letní den využili Lubenečtí k uspořádání drakiády. V sobotu se tak nad tamní Ruský kopec vznesla zhruba desítka nejrůznějších draků a dráčků. Nejlepší vítr už od začátku nabral klasický kosočtverečný exemplář Ivy Capůrkové, který se k zemi snesl jen výjimečně.  Spolu s ní  velké dárkové balíčky za „nejdéle létajícího draka“ získali Honzík Loužecký a Martin Zukal. Více snímků z drakiády najdete zde.

Zdatně jim ale sekundovaly „modernější“ saně dalších princezen a princů. Proto bez hezké odměny neodešel nikdo. Jednu si za „nejtrpělivějšího akrobata“ odnesl i dědeček Ladislav Vopat, ale podobnou cenu by si za úsilí zasloužili všichni přítomní rodiče i prarodiče. Vydařenou akci pořádala obec Lubenec s místním Sdružením technických sportů a činností a organizátory mrzela – přes ideální slunečné a větrné počasí – jen nižší účast. Na snímku lubenecká dračí škola a školka.

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Prozatím zde nejsou žádné nabídky práce

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video