Úvod   /   Zprávy   /   Kvítek zpíval světu

Kvítek zpíval světu

Dana Studničková 2011-06-18 00:00:00

Ve středu 1. června odpoledne, nasedli členové pěveckého sboru Kvítek do autobusu a vyrazili na cestu do Lindenholzhausenu nedaleko Limburgu, kde se ve čtvrtek představili na světovém soutěžním festivalu ve sborovém zpěvu „Harmonie 2011“. Na festival bylo přihlášených celkem 190 sborů. 

V kategorii smíšených sborů s folklórním programem, kde mimo pěti evropských souborů soutěžily i sbory z Ugandy, Singapuru, Kostariky, Filipín a New Yorku, se Kvítek, pod vedením sbormistryně Lenky Petržilkové, umístil v bronzovém pásmu. Druhý den čekalo Louňáky přijetí na radnici u starosty Limburgu a prohlídka krásného starobylého městečka. Odpoledne vystoupili v rámci festivalu v kostele v Lindenholzhausenu s duchovním programem a poté se vydali na cestu do Stuttgartu, kam je pozval místním sbor Chor Art. Po příjezdu a krátké společné zkoušce, se rozdělili k ubytování do rodin. Němečtí kolegové připravili pro lounský sbor na sobotu prohlídku města a večer pak oba sbory společně vystoupily na koncertě v kostele ve Fellbachu nedaleko Stuttgartu. V neděli navštívili muzeum Mercedes-Benz a po společném obědě se vydali na cestu domů. Kvítek svým vystoupením na světové soutěži v Německu úspěšně reprezentoval Louny a Českou republiku.

Komentáře

Nabídky práce

VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA - Domov pro seniory Podbořany

Nástup možný ihned! POŽADUJEME: vzdělání zdravotníckého směru NABÍZÍME: pracovní poměr na plný úvazek a dobu určitou s možností prodloužení na dobu neurčitou; pracovní poměr na DPP nebo DPČ; zvláštní příplatek pro zdravotníky + příplatek za práci o víkendu a svátcích + odměny; 5 týdnů dovolené; příspěvek na dovolenou; příspěvek na penzijní pojištění; příspěvek na stravování; příspěvek na vitamínové prostředky + očkování; možnost dalšího vzdělávání. Profesní životopis zašlete na uvedený e-mail.
Kontakt: paní Šulcová
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodbořany.cz

Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video