Blšany vytáhly proti kalendáři

Jan Vnouček 2012-09-11 11:17:00

Blšany – To, že mělo být Loučení s létem? Podle horkého počasí a pohodové nálady, která v sobotu doprovázela Svatováclavský jarmark, bylo jasné, že návštěvníci blšanských městských slavností se navzdory pokročilému kalendáři ještě nehodlají jen tak vzdát nastupujícímu podzimu a chtějí si konec léta pořádně užít. Fotky za akce najdete zde.

Hlavní i doprovodný program na blšanském náměstí a jeho okolí jim k  tomu poskytl dosti příležitostí. Publikum bavily dovezené popstars i místní sportovní a taneční hvězdy. Harmonikáři Renata a Josef Pospíšilovi, zpěvák Kamil Emanuel Gott, imitátor Petr Jablonský a pěvecká diva Marcela Holanová, která přijela oklikou přes Blšany u Loun, potěšili. Ale mnohem větší aplaus sklidily ukázka rychlých nohou mladinké mistryně Evropy, domácí karatistky Kristýny Tesařové, interview a autogramiáda s úspěšnou cyklistkou Lucií Záleskou, vystoupení kryrských mažoretek Perličky nebo třeba tanečního klubu Power of Dance s mladými blšanskými tanečnicemi. Dopoledne si navíc sportovci protáhli těla při tradičním nohejbalovém turnaji (výsledky na sportovní stránce) a pamětníci mohli nostalgickou slzu uronit u výstavy historických snímků Blšanská škola 1951–2004, kterou sestavily členky Sdružení sv. Václava, patrona české země (podrobnější článek v příštím čísle).
Pro děti byl připraven veselý program Divadla Mazec, pouťové atrakce, zkrášlovací koutky nebo projížďka na koních či miničtyřkolkách. Večer pak završila taneční zábava a ohnivá show.
„Návštěva sice byla o něco slabší než loni, ale počasí se vydařilo, nálada panovala dobrá a pivo bylo taky dobré, tak co více si přát?“ smál se spokojeně starosta pořádajícího města Petr Bukáček.
Holky z TK Power of Dance Podbořany to umí. Na blšanském Loučení s létem a Svatováclavském jarmarku pod vedením Aleny Půtové předvedly pořádnou show.

 

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

Pomocný KUCHAŘ/KUCHAŘKA - Domov pro seniory Žatec

Občasná práce i ve směnném provozu, praxe ve stravování min. 3 roky. Zájemci ať posílají přihlášku formou životopisu k rukám vedoucí stravovacího úseku paní Marcely Patakyové.
Kontakt: Marcela Patakyová
Tel.: 725 044 664
E-mail: patakyova@dpszatec.cz


ŘEDITEL/ŘEDITELKA MŠ Hřivice

Předpokládaný nástup 1. 8. 2024 nebo dle dohody. Přihlášky doručte nejpozději 15. 3. 2024 do 12 hodin na adresu úřadu. Bližší informace na webu obce.
Tel.: 415 696 331
WWW: https://www.hrivice.cz/
E-mail: obec@hrivice.cz


ZŠ a MŠ Jesenice, okr. Rakovník - ÚČETNÍ, KUCHAŘKA, VEDOUCÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY

U všech pozic jde o práci na plný úvazek, nástup 17. 6. 2024. Jistota stabilního místa. Bližší informace najdete na webu školy.
Kontakt: Mgr. Petr Koníř, ředitel
Tel.: 724926290
WWW: https://zsjesenice.cz/138-kariera
E-mail: reditel@zsjesenice.cz


Nemak Podbořany nabírá

Hledáme nové kolegy na tyto pozice: IT SPECIALISTA S SQL; EXPERT NA SVAŘOVÁNÍ; PROCESNÍ INŽENÝR – OBRÁBĚNÍ / MECHANICKÉ SPOJOVÁNÍ ZA STUDENA / MONTÁŽ; PLC SPECIALISTA - CONTROL SYSTEM ENGINEER. Bližší info na webu firmy uvedeném v kontaktech.
Kontakt: Dana Setváková
Tel.: +420 737 233 799
WWW: https://nemak.cz/#volne-pozice
E-mail: prace@nemak.com


Poslední videa

Valentýnský koncert v žateckém divadle rozněžnil i rozpálil

Klavír Jiří Knotte a housle Milan Brouček... Bravo!

Přehrát video
V 1.A ZŠ P. Bezruče v Žatci děti s učitelkou v kroužku probíraly první vysvědčení

Ve středu 31. 1. 24 se rozdávaly pololetní vysvědčení - přesněji Výpisy vysvědčení. Třídní učitelka 1.A Nikola Martinovská si se svými prvňáčky v poslední hodině po předání o tom povídala...

Přehrát video