Blšany vytáhly proti kalendáři

Jan Vnouček 2012-09-11 11:17:00

Blšany – To, že mělo být Loučení s létem? Podle horkého počasí a pohodové nálady, která v sobotu doprovázela Svatováclavský jarmark, bylo jasné, že návštěvníci blšanských městských slavností se navzdory pokročilému kalendáři ještě nehodlají jen tak vzdát nastupujícímu podzimu a chtějí si konec léta pořádně užít. Fotky za akce najdete zde.

Hlavní i doprovodný program na blšanském náměstí a jeho okolí jim k  tomu poskytl dosti příležitostí. Publikum bavily dovezené popstars i místní sportovní a taneční hvězdy. Harmonikáři Renata a Josef Pospíšilovi, zpěvák Kamil Emanuel Gott, imitátor Petr Jablonský a pěvecká diva Marcela Holanová, která přijela oklikou přes Blšany u Loun, potěšili. Ale mnohem větší aplaus sklidily ukázka rychlých nohou mladinké mistryně Evropy, domácí karatistky Kristýny Tesařové, interview a autogramiáda s úspěšnou cyklistkou Lucií Záleskou, vystoupení kryrských mažoretek Perličky nebo třeba tanečního klubu Power of Dance s mladými blšanskými tanečnicemi. Dopoledne si navíc sportovci protáhli těla při tradičním nohejbalovém turnaji (výsledky na sportovní stránce) a pamětníci mohli nostalgickou slzu uronit u výstavy historických snímků Blšanská škola 1951–2004, kterou sestavily členky Sdružení sv. Václava, patrona české země (podrobnější článek v příštím čísle).
Pro děti byl připraven veselý program Divadla Mazec, pouťové atrakce, zkrášlovací koutky nebo projížďka na koních či miničtyřkolkách. Večer pak završila taneční zábava a ohnivá show.
„Návštěva sice byla o něco slabší než loni, ale počasí se vydařilo, nálada panovala dobrá a pivo bylo taky dobré, tak co více si přát?“ smál se spokojeně starosta pořádajícího města Petr Bukáček.
Holky z TK Power of Dance Podbořany to umí. Na blšanském Loučení s létem a Svatováclavském jarmarku pod vedením Aleny Půtové předvedly pořádnou show.

 

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

DPS Podbořany - VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ SESTRA

Příplatek za práci o víkendu a svátcích, odměny, 5 týdnů dovolené, příspěvek na dovolenou, příspěvek na penzijní pojištění, příspěvek na stravování, příspěvek na vitamínové prostředky a očkování. Nástup od května 2023.
Tel.: 733714024
WWW: https://www.domovpodborany.cz/
E-mail: sulcova@domovpodborany.cz


AUTOSERVIS KOČINA LOUNY - AUTOMECHANIK

Do našeho týmu hledáme AUTOMECHANIKA. Info přímo v prodejně: Postoloprtská 2968, Louny nebo na telefonu.
Kontakt: Miroslav Kočina
Tel.: 415656116
E-mail: servis@autodilykocina.cz


Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz

Poslední videa

Vernisáž výstavy Ivy Mokré v Mederově domě d Žatci

V sobotu 25. 3. byla zahájena výstava "Svět víl" Ivy Mokré z Ústí nad Labem, chalupářky z Řepan u Lubence. Autorka návštěvníkům zahrála na harmoniku i spolu si zazpívali...

Přehrát video
Otevření nové expozice Hlasy Čechů z Volyně a soubor Доля

22. 3. 2023 v podbořanském muzeu slavnostně otevřeli novou stálou expozici Hlasy Čechů z Volyně. Dorazilo velké množství hostů. V úvodu vystoupil soubor Dolja z Ústí...

Přehrát video