Vyhláška vyžene automaty z centra

Veronika Salášková 2012-09-12 00:45:00

Žatec – Hrací automaty by v brzké době mohly zcela zmizet z centra Žatce. Jejich provozování zde bude nyní zakázáno městskou vyhláškou. Zastupitelé ji schválili na svém jednání ve čtvrtek 6. září. Cílem nové vyhlášky je vytlačit výherní automaty z městské památkové rezervace a také snížit jejich počet. Platit by měla začít od října.

Vedení města připravilo pět návrhů vyhlášky, které obsahovaly možnosti od časového zákazu po plošný v městské památkové zóně a rezervaci. Radní za nejvhodnější označili ten s číslem čtyři, který zakazuje provoz výherních hracích přístrojů plošně na území celé městské památkové rezervace a v lokalitě ohraničené ulicemi Nákladní, Karla IV. Kruhové náměstí a ve Svatováclavské ulici, kde se nachází základní škola. Zastupitelé tuto variantu odhlasovali. Obecně závazná vyhláška o regulaci sázkových her a loterií se týká několika desítek přístrojů, které jsou nyní v provozu. Vztahuje se však pouze na výherní hrací přístroje, nezahrnuje videoterminály. Jejich provoz totiž povoluje ministerstvo financí, momentálně mají jejich majitelé zelenou až do konce roku 2014. Po skončení jejich platnosti by vedení města v centru chtělo zakázat i je. V případě přijetí přihlášky se sice střed města očistí od automatů, do rozpočtu ale přiteče o to méně peněz. Podle hrubého odhadu by se mohlo jednat řádově o statisíce až miliony korun. Finanční výpadek z městského rozpočtu bude ale podle slov starostky Zdeňky Hamousové postupný, jak budou jednotlivým provozovatelům automatů končit smlouvy.
Žatec není jediný, který se počet heren snaží omezit. Z okolních měst regulují vyhláškou provoz výherních automatů Louny a Kadaň. V obou však platí pouze časové omezení hry na přístrojích. Ještě radikálnější než Žatec je ale třeba Mladá Boleslav, kde platí plošný zákaz na celém území města.

 

Komentáře

Nabídky práce

Nelumbo Otvice - PROJEKTOVÝ MANAŽER/STAVBYVEDOUCÍ

Práce na HPP ve stabilní společnost, zajímavý plat a smlouva na dobu neurčitou.
Kontakt: Petra Štáfková
Tel.: 417669065
E-mail: hr@nelumbo.cz


Ročov ŘEDITEL/KA ZŠ

Nástup 1.9.2023, přihlášky nejpozději do 28.4.2023. Bližší info na webu Městyse Ročov
Kontakt: Ing. Vojtěch Václav Pour, starosta
Tel.: +420 415 695 110
E-mail: starosta@obec-rocov.cz


Koštice ředitel/ka ZŠ a MŠ

Obec Koštice vyhlašuje konkurz na místo ŘEDITELE/ŘEDITELKY ZŠ a MŠ Koštice. Uzavírka přihlášek 31.3.2023. Nástup 1.8.2023. Více info na stránkách obce a školy.
Tel.: 602680130
WWW: https://obeckostice.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

O Budulínkovi poněkud netradičně ;-)

Loutková pohádka Klubu knihomolů v žatecké knihovně 22. 2.

Přehrát video
Žatec: krmení kachen u řeky

V neděli 19. 2. vysvitlo sluníčko - rodiny s dětmi vyrazily k Ohři ke kačenkám :-)

Přehrát video